Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Kura Çekimi Canlı Yayın İzle

Diyanet İşleri Başkanlığı hac kura çekimi canlı yayın izleme bağlantısı.

Kutsal topraklara giderek hac vazifesini yerine getirmek isteyen vatandaşlarımız bu sene hac kura çekimi gününü iple çekiyor. Hac kura çekiminin yapılacağı tarihi daha önce Diyanet İşleri Başkanlığı yani DİB açıklamalarına dayanarak belirtmiştik. 2020 tarihinde saat 11:00’de hac kura çekimi var. Hac kura çekimi hakkında detaylara ve hac kura çekimi canlı izle aracına haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.  Kurum tarafından yapılan açıklamada çekimlerin 1 Şubat 2020 Perşembe günü Saat 11:00’de Diyanet İşleri Başkanlığında, bilgisayar ortamında, basına ve kamuoyuna açık olarak yapılacak.

İçindekiler

  • Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Kura Çekimi Canlı İzle
  • Diyanet TV Canlı İzle

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Kura Çekimi Canlı İzle

Geçtimiz sene Suudi Arabistan’da yapılan genişletme ve yenileme çalışmalarından dolayı ülkemizin kontenjanında azalmaya gidilmişti. Bu gelişmelerin ardından ise Diyanet İşleri Başkanlığı almış olduğu ani bir karar ile yeni hacı adaylarının başvurularını almayacağını söylemişti ve biriken başvuruların eritileceği bilgisini vermişti. 2020 yılında ise hacı adayları yeni hac başvurusunun yapılıp yapılamayacağını merak ediyorlardı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu sene yeni hacı adaylarının başvurularının kabul edileceği bilgisi geldi.

İlk kez başvuracak adaylar anlaşmalı bankalara 20 TL ön kayıt ücretini yatırarak Müftülüklerden başvurularını tamamladılar. Daha önce başvurmuş ancak hac kura çekiminde adı çıkmayan, bekleyen adayların başvuruları ise Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından otomatik olarak yenilenmişti. Tüm bu gelişmelerin ardından şimdi tüm hacı adayları merakla 2020 hac kura çekimi günün bekliyor. www.iskur.web.tr okurları ise hac kura çekimi canlı izleme aracı sayesinde kura çekimi heyecanını anlık ve canlı olarak izleyebilecekler.

Diyanet İşleri Başkanlığı bilindiği üzere çok kat sayısı kura sistemi ile kuraları çekmektedir. Yani daha önce 10 kez müracaat eden adayın adı 100 kez çekilirken,  5 kez müracaat eden hacı adayının adı 25 kez çekilecek ve 1 kez yani ilk kez başvurusunu gerçekleştirmiş olan hacı adayının adı ise 1 kez çekilecek.

Diyanet TV Canlı İzle

Bu sene hac kura çekimi Diyanet TV üzerinden canlı olarak çekilecektir. Hac kura çekimi yayını saat 11:00’da başlayacaktır. Hacı adayları aşağıdan hac kura çekimini canlı olarak kesintisiz, İnternetten anlık olarak takip edebilecekler ve hac kura çekimi heyecanını yaşayacaklardır.

Kura Çekimini Canlı Olarak Takip Etmek İçin TIKLAYIN

Hac kura çekimi hangi kanalda, nasıl çekilir, canlı takip et, hac kura çekimi ne zaman, hac kura çekimi canlı izle, Diyanet İşleri Başkanlığı hac kura çekimi canlı yayın gibi konularda soru, sorun yada görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.


DİĞER HAC KURA ÇEKİMİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, hac kura çekimi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan hac kura çekimi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle