Faturaları hatlara anında kredi alma yöntemleri

Ülkemiz ekonomik olarak zor günler geçiriyor. Bu yüzden de maddi olarak zorlanan, yatırım yapmak veya ihtiyaçları için nakit para ihtiyacı duyan kişi sayısı da günden güne artıyor. Ancak kredi vermeye yetkili olan bankalar bu süreçte ekonomiyi rahatlatmak adına daha kolay kredi verebilecekken tam tersine kredi almayı zorlaştırıyor. Bundaki asıl amaç kredilerin geri dönüşünün olmayacağını düşünmeleri. Ancak merak etmeyin. Kredi çekmek için farklı yol ve yöntemler de bulunuyor. Bunlardan en yaygın olanı ise kuşkusuz faturalı hattan kredi çekmek. Türk Telekom, Türkcell veya Vodafone gibi operatörlerde faturalı hatlara anında kredi verilmektedir. Peki ama bu işlem nasıl yapılıyor, güvenilir midir?

İçindekiler

  • Faturalı hatlara kredi nasıl alınır, veren firmalar hangileridir?
  • Faturalı hatlara kredi alma şartları nelerdir?
  • Faturalı hatlara kredi gerçek mi, güvenilir mi?

Faturalı hatlara kredi nasıl alınır, veren firmalar hangileridir?

Faturalı hatlara kredi işlemi oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. İster kara listeye girmiş olun, isterseniz de kredi puanınız yetmiyor olsun yine de basit bir şekilde kredinizi çekebilirsiniz. Ancak bu işlemi bankalar üzerinden değil; Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom gibi telefon operatörleri üzerinden gerçekleştireceksiniz.

Faturalı hatlara kredi çekmek için saymış olduğumuz bu operatörlerin telefon, tablet ve bilgisayar gibi elektronik cihaz kampanyalarını takip etmelisiniz. Bu firmalar düzenli olarak faturasına ek bir ücretle bu elektronik eşyaları müşterilerine vermektedir. Örneğin Apple 11 ürünü günümüzde 10 bin TL’yi aşkın bir ücrete sahiptir. Sizler faturanıza ek olarak bu ürünü satın alabilir ve anında az bir değer kaybı ile satarak nakit para elde edebilirsiniz. Yani yapacağınız tek şey satın aldığınızda değeri fazla düşmeyen ( Apple telefon gibi. ) bir ürünü faturanıza ek bir ücretle satın almak ve daha sonra bu ürünü satmak. Bu sayede ihtiyaç kredisi gibi elinizde nakit bir para olacak ve bunu çeşitli taksitlerle ödeme şansına kavuşacaksınız. Faturalı hatlara kredi veren yerlerde doğrudan nakit para verilmediğini unutmamalısınız.

Faturalı hatlara kredi alma şartları nelerdir?

Kredi notu gibi çeşitli şartlar faturalı hatta kredi başvurusu işleminde aranmaz. Sadece belirli bir süre kendi adınıza faturalı hat kullanıyor olmanız gerekmektedir. Bu süreç Vodafone ve Turkcell operatörleri için 6 ay, Türk Telekom operatörü için ise 1 senedir. Yani faturalı hat kendi adınıza kayıtlı ise ve en az 1 senedir Türk Telekom abonesi iseniz bu firmadan kredi çekebilirsiniz. Ya da 6 ayı aşkın süredir Vodafone veya Turkcell abonesi iseniz de bu firmalardan kredi çekebilirsiniz. Bu işlem sadece faturalı hatlara yapılmaktadır. Faturasız hat sahipleri bu yöntemle kredi çekemezler.

Faturalı hatlara kredi gerçek mi, güvenilir mi?

Yazımızda da sıklıkla belirttiğimiz üzere faturalı hatlara kredi çekme işlemi tamamen operatörden hattınızın üzerine bir ürün satın almanız ve bunu faturanıza ek olarak ödemeniz işlemidir. Bu işlemde herhangi bir aracı kurum, herhangi bir şirket veya kişi olmadığı için tamamen güvenilir bir işlemdir. Ancak bazı kişiler faturalı hatlara şirket olarak kredi verdiklerini iddia etmektedir. Bu kişiler kesinlikle dolandırıcıdır ve güvenilmemesi gerekmektedir. Bu kişileri doğrudan emniyete şikayet edebilirsiniz. Bu yüzden faturalı hattınızın üzerine kredi çekmek istiyorsanız bağlı bulunduğunuz operatörden başkasına müracaat etmemenizi iskur.web.tr olarak belirtmek isteriz.

Faturalı hatlara kredi imkanından faydalanabilmek için doğrudan; Antalya, Adana, İstanbul, Bursa veya hangi ilde ikamet ediyorsanız o ildeki operatörünüzün bayiliğine müracaat etmeniz yeterlidir. Burada kampanyaları öğrenebilir ve en avantajlı olanı seçerek elektronik cihazı satın alabilirsiniz. Daha sonra da bu ürünü satışa koyarak nakit paraya çevirirsiniz. Bu yazımızda faturalı hatlara nasıl kredi verilir, faturalı hatlara kredi veren kurumlar hangileridir, bu işlem gerçek midir, nasıl oluyor gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi aşağıdaki faturalı hatlara kredi yorumları bölümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER KREDİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, kredi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan kredi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle