Gönüllü Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

gönüllü askerlik nedir, TSK gönüllü askerlik başvurusu yapmak

Son zamanlarda neredeyse her gün peşi sıra şehit haberleri alıyoruz. Gencecik yiğitler, subaylar haince pusulara kurban gidiyorlar. Ülke sevgisi had safhada olan vatandaşlar da artık şehit vermemek için yardımda bulunmak istiyorlar. Bunun için Türk Silahlı Kuvvetleri’ne her gün binlerce gönüllü askerlik başvurusu yapıldığı belirtiliyor. Peki gönüllü askerlik nedir, gönüllü askerlik başvurusu nasıl yapılır?

İçindekiler

  • Gönüllü Askerlik Nedir?
  • Gönüllü Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gönüllü Askerlik Nedir?

Uzun yıllardır yapılması planlanan profesyonel orduya geçiş için geçtiğimiz senelerde büyük bir adım atıldı.  Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine gönüllü askerler yani sözleşmeli er alımı yapılmaya başlandı. Sözleşmeli erler 10 sene görev yapacak ve 2 bin TL maaş alacaklar. Bekarlardan seçilen sözleşmeli erler yani gönüllü askerler ülkemizde yapılması planlanan profesyonel ordunun temellerini oluşturacaklar.  Toplamda 3 ila 10 sene arasında görev süresi olacak sözleşmeli erler, şayet 10 seneyi doldurmaları halinde ise 60 Bin TL ikramiye alabilecekler. Peki sözleşmeli er yada diğer bir adıyla gönüllü askerlik başvurusu nasıl yapılır?

Gönüllü Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gönüllü askerlik başvuruları Türk Silahlı Kuvvetleri resmi web adresi üzerinden gerçekleştirilebiliyordu. Ancak İnternet üzerinden yapılan başvuru sayfası kaldırıldı. Artık gönüllü askerlik başvurusu yani paralı askerlik başvurusu yapmanız için askerlik şubelerine müracaat etmeniz gerekmektedir. Askerlik şubelerine gittikten sonra askere alınmak istediğinizi belirtir işlemleri gerçekleştirmeniz ile başvurunuz alınmaktadır. Ardından sonuçları beklemeye başlayacaksınız.

Gönüllü askerlik sonuçlarını ise daha sonra yine Kara Kuvvetleri Komutanlığı web adresi üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Gönüllü askerlik başvurusu hakkında merak ettiğiniz soruları yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ASKERLİK HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, askerlik konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan askerlik duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle