Sosyal Çalışma Programlarında Asıl Olarak Belirlenenlerin Yapması Gerekenler.

Sosyal Çalışma Programlarında Asıl Olarak Belirlenenlerin Yapması Gerekenler

Sosyal Çalışma Programı listeleri Hizmet Sağlayıcı Kurumlarla (yüklenici) paylaşılmaya başlanmıştır. Programlarda asıl olarak belirlenen öğrencilerimizin aşağıdaki açıklamalar doğrultusunda hareket etmesi gerekmektedir:

Asıl olarak seçildiğiniz programı düzenleyen Hizmet Sağlayıcı Kuruma aşağıdaki belgeleri en geç program başlangıç tarihinde (08.07.2019) sunmanız gerekmektedir: (Hizmet Sağlayıcı Kurumu başvurularım ekranından görüntüleyebilirsiniz.)

 

1- E-devletten aynı gün indirdiğiniz öğrenci belgesi

2- 2018-2019 yılı güz dönemi itibarıyla (Güz olarak belirtmeyen okullarda 1. Dönem itibarıyla) Genel Akademik Not Ortalamasını gösterir transkript belgesi (not döküm cetveli) (Bu belgenin aynı gün edinilmiş olması gerekmez)

Örnek Genel Akademik Not Ortalaması Hesabı:

Her bir yarıyıl için kredi miktarı ve dönem ortalaması çarpılır.
Sonrasında çıkan sonuçlar toplanır.
Ardından 2018-2019 güz dönemi sonu itibarıyla hesaplamaya dâhil olan tüm dönemlerde (örnekte 3 dönem) alınan toplam kredi sayısına bölünür.

(2,7×30 + 2,87×30 + 1,57×30) / 90 = 2,38

Kişi programa katılabilir.

3- Hazırlık sınıfını bitirenler için hazırlık sınıfının başarıyla bitirildiğini gösterir belge (Bu belgenin aynı gün edinilmiş olması gerekmez)

Program sırasında mezun olacaksanız mutlaka hizmet sağlayıcı kuruma ve İŞKUR İl Müdürlüğüne bu durumu bildirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde kurum hizmetlerinden 24 ay yasaklanma ihtimaliniz bulunmaktadır. Örneğin 8 Ağustos’ta mezun olan katılımcı bu durumunu en geç 7 Ağustos’ta kuruma bildirmeli ve programdan ayrılmalıdır.

Hizmet Sağlayıcı Kuruma belgeleri sunduğunuzda Sosyal Çalışma Programı Genelgesinin ekinde de bir örneği yer alan Katılımcı Taahhütnamesini okuyarak isminizin karşısındaki çalışma günlerini inceleyip son sütundaki boşluğa imzanızı atmanız gerekmektedir.

Saygılarımızla

Türkiye İş Kurumu

 

 

 

 

Kaynak: Link

Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle