Aile Gelir Belgesi Nereden Nasıl Alınır?

Gelir belgesi nasıl ve nereden alınır?

İçindekiler

  • Gelir Belgesi Nedir?
  • Gelir Belgesi Nereden Nasıl Alınır?

Gelir Belgesi Nedir?

Kişilerden kredi çekecekleri zaman, kredi kartı alırlarken ve daha sayısız bir çok işlem için gelir belgesi veya gelirinizi belgeleyen bir resmi evrak talep etmektedirler.  Peki gelir belgesi nasıl alınır?

Gelir Belgesi Nereden Nasıl Alınır?

Emekliler ve çalışanlar gelir belgesi alabilmek için farklı yerlere başvuru yapmak durumundadırlar.  Öncelikle tüm çalışanlar ve emekliler yapılan güncelleme ile maaş bordrolarını E-Devlet sistemi üzerinden kolaylıkla elde edebilmektedirler. Bu şekilde aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıdan maaş bordrolarına ulaşan çalışanlar, kolaylıkla kredi başvurusu veya kredi kartı başvurusu yapabilmektedirler.

Diğer bir yandan Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olarak çalışanlar, gelir belgelerini çalıştıkları kurumdan isteyebilmektedirler.

Kamu çalışanları ise gelir belgelerini almak için Muhasebat Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmış olan E-Bordro sistemi üzerinde anında alabilirler. Ancak E-Bordro sistemi, çoğu birçok kamu işleminde olduğu gibi E-Devlet sistemine aktarılmıştır. Bundan sonra kamu çalışanları da maaş bordrolarını yani gelirlerini gösteren belgeyi vermiş olduğumuz E-Devlet Kapısı üzerinden temin edeceklerdir.

Serbest meslek çalışanlarında yani Bağ-Kur’lu olanlarda ise durum daha farklıdır. Bağ-Kur’lu olan kişiler vergi levhasındaki kazançla beyanda bulunabilmektedirler.

Bu yazımızda aile gelir durumunu gösterir belge hangi kurumdan alınır, aile üyelerine ait gelir belgesi örneği indirme, e devletten alınır mı, alma bağlantısı gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER GELİR BELGESİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, gelir belgesi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan gelir belgesi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle