10 Kasım Resmi Tatil Mi?

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız, büyük lider Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasım 1938’de hayata gözlerini yumdu. Bu tarihten itibaren her sene 10 Kasım tarihlerinde ulusal yas günü olarak belirlenmiştir. 10 Kasım gününü kapsayan Atatürk Haftası ise Atatürk’ün yurt genelinde anıldığı, ilke ve devrimlerinin anlatıldığı, radyo ve televizyonda konuşmalarının kendi sesinden yayımlandığı, Atatürk’le ilgili filmlerin gösterildiği; 10-16 Kasım tarihleri arasına karşılık gelen haftaya denir. Her sene 10 Kasım günlerinde saat 09:05’te Atatürk’e olan saygımızı göstermek adına 2 dakikalığına siren sesleri eşliğinde saygı duruşuna geçilmektedir. Bundan sonra ise TBMM yani Türkiye Büyük Millet Meclisi önünde yer alan bayraklar hariç, ülkemizde resmi kurumlarda bulunan tüm bayraklar yarıya indirilir. Anıtkabir’de yer alan bayraklar diğer hiçbir günde yarıya çekilmez. 10 Kasım tarihinde öğrenciler, memurlar, işçiler ve diğer çalışanlar ise tatil olup olmadığını merak etmektedirler. Peki 10 Kasım 2020 resmi tatil mi?

İçindekiler

  • 10 Kasım 2020 Salı Resmi Tatil Mi?
  • 10 Kasım 2020 Okullar Açık Mı, Tatil Mi?
  • 10 Kasım 2020 Bankalar Açık Mı, Çalışıyor Mu?
  • 10 Kasım’da Hastaneler Açık Mı?
  • 10 Kasım’da Resmi Kurumlar Açık Mı?

10 Kasım 2020 Salı Resmi Tatil Mi?

10 Kasım yani Ata’mızın vefat ettiği gün resmi tatillerimizden bir tanesi değildir. 10 Kasım 2020 Salı günü de çalışanlar, memurlar, işçiler çalışmaya devam edeceklerdir. Sadece okullarda ve çoğu kurumda 10 Kasım tarihine özel etkinlikler düzenlenir. Bu etkinliklerin bitmesinin ardından da standart işleyiş devam eder.

10 Kasım 2020 Okullar Açık Mı, Tatil Mi?

10 Kasım 2010 günü hali hazırda Salı gününe denk gelmektedir. Ancak 10 Kasım resmi bir tatil olmamasından dolayı ilkokul, ortaokul, anaokulu, lise veya üniversitelerde eğitim öğretim devam edecektir. Sadece 10 Kasım gününe özgü çeşitli etkinlikler ve anma programları düzenlenecektir. Akabinde de eğitim öğretim kaldığı yerden devam edecektir.

10 Kasım 2020 Bankalar Açık Mı, Çalışıyor Mu?

10 Kasım 2020 Salı günü kamu bankaları veya özel bankalar faaliyetlerine devam edeceklerdir. Üstelik çalışma saatleri de 10 Kasım sebebi ile değişmemektedir. Yine tüm işlemlerinizi bankaların şubelerine giderek halledebilirsiniz.

10 Kasım’da Hastaneler Açık Mı?

10 Kasım gününde özel hastaneler ve devlet hastaneleri çalışmaya devam etmektedir. Zaten hastanelerin acil poliklinikleri resmi tatil olsun olmasın yılın 365 günü de çalışır. Ancak 10 Kasım gününde diğer poliklinikler de çalışmaktadır.

10 Kasım’da Resmi Kurumlar Açık Mı?

Harici olarak 10 Kasım tarihinde adliye, borsa, müzeler, kargolar, vergi daireleri, PTT, postane, noterler, sağlık ocakları gibi tüm kamu kurum ve kuruluşları ile özel kurumlar faaliyetlerine ara vermeden devam etmektedirler. Sadece 10 Kasım gününe özgü çeşitli etkinlikler düzenlenebilir. Bu yazımızda 10 Kasım 2020 resmi tatil mi, yarım gün tatil mi detaylı olarak anlattık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.  Vefatının 79’uncu yılında büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü büyük bir saygı ve tarifi imkansız bir özlem ile anıyoruz.


DİĞER 10 KASIM HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, 10 kasım konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan 10 kasım duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle