25 Haziran Resmi Tatil Mi?

25 Haziran resmi tatil mi?

İçindekiler

  • 25 Haziran Resmi Tatil Mi?
  • 25 Haziran Pazartesi Okullar Tatil Mi, Okullar Açık Mı?
  • 25 Haziran 2018 Kamu Kurumları, Devlet Daireleri Açık Mı?
  • 25 Haziran 2018 Bankalar Açık Mı, Kapalı Mı?
  • 25 Haziran 2018 PTT Açık Mı, Açık Olacak Mı?
  • 25 Haziran Hastaneler, Sağlık Ocakları Açık Mı?
  • Seçimde görevli memurlar, polisler idari izinli mi sayılacaklar?

25 Haziran Resmi Tatil Mi?

2019 yılında yapılması planlanan genel seçimler, alınan ani bir kararla 24 Haziran 2018 tarihine çekildi. Yapılacak olan seçimle Cumhurbaşkanı ve milletvekillerini seçeceğiz. Ülkemiz adına önemli bir seçim dönemine girdiğimiz şu günlerde siyasi partilerde hummalı bir çalışma içerisine girdiler ve tüm hızlarıyla seçimlere hazırlanıyorlar. Seçime az bir süre olmasından dolayı da seçim çalışmalarına tüm dikkatlerini vermiş durumdalar. Vatandaşlarımız ise seçimin ertesi günü yani 25 Haziran 2018 tarihinde Pazartesi günü resmi tatil mi merak ediyorlar. Peki 25 Haziran 2018 Pazartesi günü resmi tatil mi? Okullar, bankalar, hastaneler, dershaneler, PTT açık mı?

25 Haziran Pazartesi Okullar Tatil Mi, Okullar Açık Mı?

Bildiğiniz üzere seçimlerde oy verme işlemleri, ilkokul, lise, üniversite gibi çeşitli okullarda gerçekleştiriliyor. Seçimlerin bitmesinin ardından da oyların sayımı gibi çeşitli sebeplerle gece geç saatlere kadar, hatta bazı yerlerde sabaha kadar seçim işlemleri devam etmektedir. Seçimler erken bitse dahi, okulların tekrardan eğitim öğretime hazır hale getirilmesi zaman almaktadır. Bu durumda öğrenciler de okullar yarın tatil olacak mı merak ediyorlar.

25 Haziran 2018 Pazartesi günün resmi tatil olup olmadığı hakkında resmi açıklama gelmedi. Geçtiğimiz seçimlerde olduğu gibi bu seçim döneminde de okulların tekrardan eğitim ve öğretime hazır hale getirilebilmesi adına eğitim öğretime 1 gün süre ile ara verildi. Yani 25 Haziran günü anaokulu, ilköğretim, ortaokul, lise, üniversite gibi öğretim kurumları tatil olacaktır. Bu açıklama Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren tüm özel veya kamu okullarını ilgilendirmektedir. Bunun yanında öğretmenler de idari izinli sayıldılar.

25 Haziran 2018 Kamu Kurumları, Devlet Daireleri Açık Mı?

Okullar Pazartesi günü tatil olacaklar ancak devlet daireleri hizmet vermeye devam ediyor olacak. Memurlar, kamu çalışanları seçimin ertesi günü çalışmaya devam edecekler ve kamu daireleri de vatandaşlara hizmet verebilmek adına açık durumda bulunacaklar.

25 Haziran 2018 Bankalar Açık Mı, Kapalı Mı?

Tüm kamu bankaları ve özel sektörde faaliyet göstermekte olan diğer bankalar 25 Haziran gününde standart çalışma saatleri içerisinde faaliyetlerine aralıksız devam edeceklerdir. Vatandaşlar finansal ihtiyaçlarını Pazartesi günü de bankalar aracılığı ile halledebileceklerdir.

25 Haziran 2018 PTT Açık Mı, Açık Olacak Mı?

Yazımızda bahsettiğimiz üzere diğer kamu daireleri ile PTT de açık olacaktır. PTT çalışanları standart mesai saatleri içerisinde vatandaşlara hizmet vereceklerdir.

25 Haziran Hastaneler, Sağlık Ocakları Açık Mı?

Gerek özel ve devlet hastaneleri, gerekse sağlık ocakları veya diğer sağlık kuruluşları Pazartesi günü de açık olacaklar. Vatandaşlar polikliniklerde tedavi görebileceklerdir, doktorlar da çalışmalarına devam edecektir.

Seçimde görevli memurlar, polisler idari izinli mi sayılacaklar?

Geçtiğimiz seçimlerde seçimlerde görev alan bütün memurlar ertesi gün idari izinli sayılmışlardır. Ancak bu seçim dönemi için henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ayrıca yine geçtiğimiz seçimlerde görev alan polis ve jandarmalar ise yine memurların aksine ertesi gün idari izinli sayılmamışlardır. Açıklama yapılmasının ardından detayları sizlerle paylaşıyor olacağız.

Bu yazımızda 25 Haziran 2018 resmi tatil olacak mı, genel seçim sonrası tatil var mı gibi konularda detaylı bilgiler paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER TATİL HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, tatil konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan tatil duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle