Bayburt Üniversitesi yüksek lisans ve doktora başvurusu

Bayburt Üniversitesi 2014-2015 yılı bahar döneminde yüksek lisans ve doktora öğrenci adaylarının başvurularını kabul edecek. Bayburt Üniversitesi 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi Lisansüstü Programlara Kayıt Başvuruları 10-17 Aralık 2014 tarihleri arasında yapılacaktır. Üniversitenin sitesinden yapılan duyuruda hangi bölümlerde ve hangi puan türlerinden alım yapılacağı belirtildi. İşte detaylar ..

BAYBURT ÜNİVERSİTESİ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA BAŞVURUSU

Bayburt Üniversitesi Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri Enstitülerine 2014-2015 Eğitim Öğretim yılı Bahar dönemi için öğrenciler alınacaktır. Ön başvuru sırasında istenilen belgeler aşağıdaki gibidir.

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • 1 adet fotoğraf
  • Lisans Mezuniyet Belgesi (Aslı, noter onaylı veya resmi kurum onaylı sureti)
  • Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) Sonuç Belgesi. (Başvurulan programın puan türünde en az 55 puanı olanlar müracaat edebilirler. ALES sınav sonuçları üç yıl süreyle geçerlidir.)
  • Lisans not ortalamalarını gösteren not döküm belgesi. (Mezuniyet not ortalamalarının 4’lük sistemden 100’lük sisteme dönüştürülmesinde Yükseköğretim Kurulunun kabul ettiği dönüşüm tablosu esas alınacaktır.
  • Yüksek Lisans Başvuru Formu veya Doktora Başvuru Formu. Formlar Enstitümüz internet sayfası Dilekçe ve Formlar kısmında bulunmaktadır. (http://www.bayburt.edu.tr/tr/sosyalbilimler-enstitusu/dilekce-ve-formlar)
  • Aday, müracaat tarihleri içerisinde, http://ubs.bayburt.edu.tr/Ogrenci/Ogr0207/Default.aspx Online Başvuru linkindeki bilgileri doldurup başvurusunu yaptıktan sonra Online Başvuru Formu ile gerekli belgeleri teslim ederek, Enstitü Müdürlüğüne başvurusunu onaylatmalıdır. Not: Başvurular şahsen veya Noterden alınan vekâlet ile yapılabilir. Posta veya e-posta yoluyla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Tüm Yüksek lisans programlarına başvuran adayların; ilgili alanda alınan ALES puanının %60’ı ile lisans GANO’ sunun %40’ının toplamı en az 55 olmalıdır. Başvuran adaylar en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere sıralanır, ilgili anabilim dalı için ilan edilen kontenjanlara yerleştirilir. . Doktora programına başvuran adayların; ilgili alanda alınan ALES puanının %60’ı, lisans AGNO’ sunun %20’si ve Yüksek lisans mezuniyet notunun %20’sinin toplamı en az 65 olmalıdır. Başvuran adaylar en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere sıralanır, ilgili anabilim dalı için ilan edilen kontenjanlara yerleştirilir.

BAYBURT ÜNİVERSİTESİ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA BAŞVURUSU için TIKLAYINIZ


DİĞER YUKSEK LİSANS ve DOKTORA HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, yuksek lisans ve doktora konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan yuksek lisans ve doktora duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle