Bilişim uzmanları ne kadar maaş alırlar?

Bilişim Uzmanı; işletmelerde ve çeşitli projelerde yer alan, teknoloji ve Network sistemlerinin alt yapısı ile uygulaması hakkında yeterli bilgiye sahip olan kişidir. Bilişim Uzmanı olarak çalışan kişiler genel olarak üniversitelerin 4 senelik bölümlerinden ve yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği gibi bölümlerinden mezun olan kişilerdir.

Üniversitenin yanı sıra kendini kurslar ve çeşitli sertifika programları ile de bu donanıma ulaştırabilmiş kişiler de mevcuttur. Kendini geliştirmek ve yeni gelişmeleri profesyonel bir şekilde takip ederek, teorik bilgiyi pratiğe aktarmada başarılı olduğuna inana kişiler sertifika programlarından yararlanarak da bu meslek içerisinde yer alabilmektedir.

Bilişim uzmanları;

  • Güvenlik sektöründe,
  • Bilişim sektöründe,
  • Devlet kurumlarında,
  • Eğlence sektöründe gibi daha birçok sektörde iş imkanına sahiptirler.

Teknolojiyi takip eden ve teknolojiden yararlanan her firmada iş bulabilecek olan Bilişim Uzmanları aynı zamanda direkt olarak bu sektöre hizmet eden firmalarda da çalışabilmektedirler. Maaşları da bu bakımdan değişiklik gösterebilmektedir.

Bilişim uzmanları ne kadar maaş alır?

Bilişim uzmanları yaptıkları işe ve çalıştıkları sektöre göre farklılıklar gösteren maaşlar alırlar.

  • Devlet kurumlarında çalışan bir Bilişim uzmanı; 6000 TL maaş ile başlar ve ilerleyen dönemlerde çalıştığı zaman dilimine ve yaptığı işe göre 8000 ile 10000 arasında bir maaşa ulaşabilir.
  • Özel sektörde Bilişim Uzmanı deneyimine göre 4750 TL ile 6500 TL arasında bir maaş ile işe başlar bu durum sektöre ve yapılan işe göre ilerleyen zamanlarda maaşın 7000 TL -8000 TL gibi rakamlara çıkması açısından değişiklik göstermesine neden olur. Özel sektör bilişim uzmanı için çok daha yüksek para kazanma imkanları sunar. Bu imkanları bulmak için kurumsal bir firmada çalışmak önemlidir.

Bu yazımızda bilişim uzmanı maaşları hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca bilişim uzmanlığı mesleği hakkında daha detaylı bilgilere bilişim uzmanı nedir yazımızdan ulaşabilirsiniz.


DİĞER BİLİŞİM UZMANI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, bilişim uzmanı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan bilişim uzmanı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle