Çocuğumun karnesini görmek istiyorum, nasıl öğrenebilirim?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, resmi ve özel okullarda okumakta olan öğrencisi bulunan veliler için hazırlanmış olan bir sistemdir. E-Okul sayesine ilköğretimden liseye kadar olan tüm öğrencilerin ders programlarını, notlarını, devamsızlıkları görülebilinmektedir. Özellikle şimdi dönem sonuna yaklaştığımız şu günlerde ise veliler, öğrencilerin karne notlarını nasıl ve nereden öğrenebileceklerini merak ediyorlar.

Çocuğumun karnesini nasıl öğrenebilirim?

Okulların kapanmasına az bir vakit kala öğrenciler ve veliler, kesinleşmiş olan notları görmek istiyorlar. Bu işlemi yapmak oldukça basit. Bunun için öncelikle aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıdan E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine giriş yapmalısınız.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Giriş Yapmak İçin TIKLAYIN

Giriş yapmanızın ardından sizden istenilen; resimdeki rakamlar, öğrenci TC. kimlik numarası ve öğrenci okul numarası alanlarını doldurmalısınız. Bu sayede sadece bu bilgiler ile kolaylıkla E-Okul girişi yapılmaktadır.

Daha sonra ise “Not Bilgileri” sayfasına giriş yapmalısınız. Buraya girdiğinizde velisi olduğunuz öğrencinin açıklanmış olan bütün notlarını görebilmektesiniz. Bu sayede de velisi olduğunuz öğrenci sınıfını geçti mi, hangi derslerinden başarısız oldu, derslerden almış olduğu sözlü notlarını ve daha çok sayıda bilgiyi öğrenmeniz mümkündür.

Bu yazımızda E-Okul karne notları hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER KARNE HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, karne konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan karne duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle