Karkas et nedir, ne demektir, neye denir?

İçindekiler

  • Karkas et neye denir?
  • Karkas et nedir, ne demektir?
  • Karkas et nereden satın alınır?

Karkas et neye denir?

Et fiyatlarının oldukça artması ve çoğu vatandaşların ihtiyacı olan et tüketimini sağlayamaması sebebi ile hükumet bir çalışma başlatarak ucuz et satışının önünü açtı. Bu kapsamda çeşitli anlaşmalı marketlerde ucuz et satışının yapılacağı açıkladı. Buradaki haberlerde karşımıza karkas et adında bir kavram çıkmaktadır. Vatandaşlarımız karkas et nedir merak etmektedirler.

Karkas et nedir, ne demektir?

Karkas et; hayvanların et ve kemiklerinden elde edilen, üzerinde yağ, deri kısmı, kas kirişi, sinir ve kan damarı bulunan çizgili kas, iskelet kası ve kalp kası gibi et kısımlarına verilen genel isimdir.

KARKAS: Her ırktan kasaplık hayvanın usulüne uygun olarak kesilmiş, yüzülmüş, baş ve ayakları ayrılmış, iç organları, böbrekleri ve üreme organları, idrar kesesi ve bunların bağları, yemek borusu çıkarılmış, böbrek yağları, salkım yağları ve pelvis boşluğu yağları alınmış, kuyruğu kesilmiş bütün haldeki gövdeleridir.

Kısaca karkas kasap vitrinlerinde görmüş olduğumuz çengele asılı komple bir hayvana ait ete verilen isimdir. Kasaplar etlerini bu şekilde toptancılardan satın almakta ve daha sonra parçalarına ayırarak satışını gerçekleştirmektedirler.  Yani bütün gün haberlerde gördüğümüz duyduğumuz karkas et her zaman satılan ve özellikle kasapların vitrinlerinde mutlaka bulunan ete verilen isimdir.

Karkas et nereden satın alınır?

Karkas etin yukarıda vermiş olduğumuz gibi bir anlamı bulunmaktadır. Yani karkas et, et satışına izni olan tüm marketlerde ve kasaplarda satılmaktadır. Son dönemde çıkan ucuz karkas et ise A101, BİM ve Et ve Süt Kurumu mağazalarında satılacaktır.

Bu yazımızda karkas et nedir, ne demektir detaylı olarak anlattık. Sizler de karkas et hakkında yorumlarınızı yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER KARKAS ET HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, karkas et konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan karkas et duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle