Karneler ne zaman, hangi gün alınacak, verilecek, dağıtılacak?

Karneler ne zaman verilecek?

İçindekiler

  • Karneler ne zaman dağıtılacak, dağıtılıyor?
  • Karneler ne zaman alınacak, verilecek?
  • Karneler saat kaçta verilecek, dağıtılacak?

Karneler ne zaman dağıtılacak, dağıtılıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı ya da bilinen kısa adıyla MEB, her sene eğitim ve öğretim dönemi başlamadan önce, okullar ne zaman açılıyor, ne zaman kapanıyor, karneler ne zaman verilecek gibi soruların yanıtını yayınlamış olduğu takvimle vermektedir. 2018 yılında ise karneler ne zaman alınacak belli oldu.

Öğrenciler ilk olarak 15 günlük bir tatile merhaba diyecekler. Sömestr tatili veya 15 tatili de denilen bu ara ile öğrenciler eğitim döneminin ilk yarısını bitirecek ve ikinci yarısı için hazırlık yapacaklar. Peki karneler ne zaman alınıyor?

Karneler ne zaman alınacak, verilecek?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan takvimde 15 tatilin resmi olarak 22 Ocak 2018 Pazartesi günü başladığı belirtilmektedir. Karneler ise her sene olduğu gibi bu tarihten önceki Cuma günü dağıtılır. Yani öğrenciler karnelerini 19 Ocak 2018 Cuma günü sınıf öğretmenlerinin elinden teslim alacaklar.

Karneler saat kaçta verilecek, dağıtılacak?

Karnelerin dağıtımı ile ilgili resmi bir saat dilimi bulunmamaktadır. Ancak genel itibariyle gündüz eğitimlerine devam etmekte olan öğrenciler saat 09:00 ile 11:00 saatleri arasında ufak bir törenin ardından karnelerini sınıf öğretmenlerinin elinden teslim almaktadırlar. Öğleden sonra okula gitmekte olan öğrencilere ise karneler saat 13:00 ile 14:00 saatleri arasında verilmektedir.

Ancak herhangi bir sebepten dolayı karne dağıtım saatlerinde okulda bulunmadıysanız, sınıf öğretmeninize gün içerisinde ulaşarak karnenizi de teslim alabilmeniz mümkündür.

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören milyonlarca öğrenci 19 Ocak Cuma günü karne alacaklar. Ancak karnelerinizi almadan da karne notlarınızı öğrenebilmeniz mümkündür. Bunun için karneme nasıl bakabilirim sayfasına giriş yapmanız yeterlidir.

Bu yazımızda karneler hangi gün, ne zaman dağıtılacak, verilecek gibi konularda detaylı bilgiler paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER KARNE GÜNÜ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, karne günü konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan karne günü duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle