KYK bursu ayın kaçında, ne zaman yatar?

KYK bursu saat kaçta yatar?

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu ya da bilinen kısa adı ile KYK, maddi durumu eğitimlerini tamamlamaya elverişli olmayan öğrencilere maddi destek sunmak amacı ile kurulmuş olan bir kamu kurumudur. KYK her sene milyonlarca öğrenciye burs ve kredi vermektedir. Öğrenim kredisi öğrencilerden mezun olmalarının akabinde geri istenmektedir. Ancak burs karşılıksız olarak verilmektedir. Her sene milyonlarca öğrenci KYK’dan burs ve kredi almaktadır. Ancak bu burs ve kredileri yeni almaya hak kazanmış olan öğrencilerin çeşitli soruları bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de burs ve kredilerin ne zaman hesaba geçtiği, ayın kaçında yatırıldığı, saat kaçta hesaplarda olduğu sorusudur.

İçindekiler

  • KYK burs ve kredileri ayın kaçında yatıyor?
  • Kredi ve burslar saat kaçta hesaba geçer?

KYK burs ve kredileri ayın kaçında yatıyor?

KYK tarafından verilmekte olan burs ve krediler için başvurular Ekim ayında gerçekleştirilir. Akabinde burs almaya hak kazanmış olan öğrencilerin burs ve kredileri Ocak ayında hesaplara yatırılmaya başlar. Ödemeler öğrencilerin daha önce açtırmış oldukları Ziraat Bankası hesaplarına yapılır. Akabinde de öğrenciler yine Ziraat Bankası bankamatik kartı temin ederek, ödemelerini banka şubelerine gitmeye gerek kalmadan ATM’ler üzerinden gerçekleştirebilirler.

KYK burs ve kredileri TC kimlik numaranıza göre belirli tarihlerde ödenmektedir. Aşağıdaki tablodan kimlik numaranız hangi rakamla bitiyorsa, ayın kaçında ödemenin hesaba geçeceğini öğrenebilirsiniz.

  • 0 İle Bitenler Ayın 6’sı itibariyle
  • 2 İle Bitenler Ayın 7’si itibariyle
  • 4 İle Bitenler Ayın 8’i itibariyle
  • 6 İle Bitenler Ayın 9’u itibariyle
  • 8 İle Bitenler Ayın 10’u itibariyle

Kredi ve burslar saat kaçta hesaba geçer?

KYK tarafından verilen kredi ve bursların hesaba geçiş saatleri farklılık gösterebiliyor. Ancak yukarıda vermiş olduğumuz ödeme tarihlerinde hesabınıza burs ve krediler kesin olarak yatırılmaktadır. Bu burs ve krediler genel olarak en geç saat 03:00’a kadar hesaba geçer. Yani 00:00 ile 03:00 arasında hesaplarınızı kontrol etmeniz durumunda ödemenin hesabınıza geldiğini görebilirsiniz.

Bu yazımızda KYK bursları ve kredileri saat kaçta yatıyor, yatar hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca diğer yazımızdan KYK bursları hafta sonu yatar mı öğrenebilirsiniz.


DİĞER KYK HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, kyk konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan kyk duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle