ÖSYM GİS şifresi nedir, nasıl ve nereden alınır?

ÖSYM GİS şifesi; yani görevli işlemleri sistemi şifresi almanız için öncelikle GİS sistemine kayıt olmanız gerekmektedir. GİS; ÖSYM tarafından düzenlenen sınavlar içerisinde görev alabilmeniz adına; size kayıt imkanı sağlayan bir sistemdir. Üniversite, orta öğretim ve ilköğretim sınavlarında aktif bir şekilde görev alabilmeniz için GİS sisteminden yararlanarak başvuru yapmanız gerekmektedir.

İçindekiler

  • ÖSYM GİS Şifresi Nasıl, Nereden Alınır?
  • GİS şifresi almak için ne yapılır?

ÖSYM GİS Şifresi Nasıl, Nereden Alınır?

  • Nüfus cüzdanı
  • Okul iletişim bilgileri
  • İban numaranız
  • E-mail adresiniz başvuru yapmanız için yeterlidir.

Başvuru; ÖSYM bürosu olan okullarda ve direkt olarak ÖSYM bürolarında yapılmaktadır. Başvuru sırasında fotoğraf çektirmeniz de gerekmektedir. Başvuru işlemi ardından kişilere direkt olarak şifre verilmektedir. Verilen şifre sizin sisteme giriş yapacağınız ilk şifredir. Size atanan ilk şifre ile giriş yaptıktan sonra sistemin sizden isteklerine yönelik olarak şifrenizi yenilemeniz gerekecektir.

Şifre yenileme işlemi ardından sınavlarda görev almak istemeniz halinde okul seçmeniz gerekir. Okul seçimi ardından size görev gelmesini beklersiniz. Size herhangi bir görev verildiğinde de bu sistem üzerinden görüp, çıktısını alarak görev yerinize gitmeniz yeterli olacaktır.

GİS şifresi almak için ne yapılır?

Sınavlar arasında genel olarak uzun bir zaman vardır. Bu durum görev almak isteyen kişilerin şifresini unutmanıza neden olmaktadır. Sistem şifresini unutan kişiler için “Şifremi Unuttum” seçeneği sunmuştur. Şifrenizi unutmanız halinde bu seçimi yaparak 3 aşamalı bir kimlik doğrulama sisteminin istediği bilgileri tam olarak girebilir ve şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Şifrenizi yenilemek için gerekli bilgiler elinizde yoksa E-devlet şifreniz ile de sisteme şifre yenilemeden girmeniz mümkündür.

GİS şifreniz ile sisteme girememiş olmanızın nedeni her zaman şifrenizi unutmanız olmayabilir… Birçok kişi fark edememiş olsa da okul değişikliği yapmanız halinde göreviniz pasif hale gelir, bu durumlarda yeniden başvuru yapmanız gerekmektedir. Ayrıca ÖSYM GİS şifremi unuttum yazımızı da okumanızı öneriyoruz.


DİĞER ÖSYM HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, ösym konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan ösym duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle