Üniversite Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

İçindekiler

  • ÜNİVERSİTE TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
  • ÖSYM YERLEŞTİRME SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?
  • YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINA KAYIT İŞLEMLERİ

ÜNİVERSİTE TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

LYS ve YGS tercih işlemleri 6-14 Temmuz 2015 tarihleri arasında yapılacağı ÖSYM takviminde beliritilmişti. Ancak bu sene sürpriz bir kararla tercih işlemlerine 2 gün daha eklendi ve 16 Temmuz tarihine kadar uzatıldı. Bu durum tercih sonuçlarının Ramazan Bayramı sonrasında açıklanacağı anlamını taşımaktaydı. Geçtiğimiz sene ÖSYM sonuçları 23 Temmuz tarihinde açıklamıştı. Ancak bu sene sonuçların açıklanmasının bir hafta daha süreceğini www.iskur.web.tr olarak tahmin ediyoruz.

ÖSYM YERLEŞTİRME SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

ÖSYM yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin resmi web adresi olan (https://sonuc.osym.gov.tr) internet adresinden sonuçlar açıklandıktan hemen sonra T.C. kimlik numarası ve ÖSYM şifresi ile anında öğrenebilinecek. 2015 YGS-LYS yerleştirme sonuçları basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINA KAYIT İŞLEMLERİ

2015-2016 ders yılında ÖSYS sonuçlarına göre herhangi bir programa kayıt hakkı kazanan adaylar 2015 ÖSYM takviminde daha önce belirtildiği üzere kayıt işlemlerini 3-7 Ağustos 2015 tarihleri arasında gerçekleştirecekler. Devlet üniversitelerinde elektronik kayıtlar 28 Temmuz ile 5 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.  Üniversitelere E-KAYIT nasıl yapılır BURADAKİ yazımızdan öğrenebilirsiniz.  Hali hazırda E-Kayıt işlemlerinin başlayacağı tarihin 28 Temmuz olması da zaten yerleştirme sonuçlarının ne zaman açıklanacağı hakkında bilgi de sunmaktadır.

YGS ve LYS yerleştirme sonuçları açıklandı mı, sonuçlar ne zaman açıklanacak açıklamaya çalıştık. Konu hakkında merak ettiklerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz. Tüm adayların haklarında hayırlısı olması temennisiyle.

 


DİĞER EĞİTİM HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, eğitim konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan eğitim duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle