YGS Sınav Giriş Yerleri Ne Zaman Açıklanacak? Açıklandı Mı?

İçindekiler

  • 2016 YGS Sınav Giriş Yerleri Belli Oldu Mu?
  • 2016 YGS Sınav Giriş Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

2016 YGS Sınav Giriş Yerleri Belli Oldu Mu?

Üniversiteye girmek isteyen milyonları ilgilendiren YGS ( Yükseköğretime Geçiş Sınavı ) için artık çok az bir zaman kaldı. Adaylar çalışmalarının sonuna gelmiş ve sınav tarihini beklemeye koyulmuş durumdalar.  13 Mart 2016 tarihinde yapılacak olan 2016 YGS için adaylar sınav giriş yerlerinin açıklanmasını bekliyorlar. Sınav giriş yerlerinin açıklanmasının ardından uzmanlar muhakkak sınava girecekleri, okulu ve salonu sınav öncesinde ziyaret edilmesi gerektiği uyarısında bulunuyor. Bu hem sınav günü salonu bulmakla uğraşmamak hem de var ise salonla ilgili sorunları ÖSYM’ye bildirmek için gerekli olduğu düşünülüyor. Peki 2016 YGS sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak?

2016 YGS Sınav Giriş Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

Adaylara posta yada herhangi farklı bir yol ile sınav giriş belgeleri gönderilmeyecek. Adaylar sınava girecekleri merkez, bina, salon ve aday bilgilerinin yer aldığı 2016 YGS sınav giriş belgelerini internet üzerinden alacaklar.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ( ÖSYM ) yapmış olduğu duyuru ile 2016 YGS sınav giriş belgelerinin bugün yani 3 Mart 2016 tarihinde açıklanacağını belirtti.  Gün içerisinde ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi yani AİS üzerinden giriş yaparak 2016 YGS giriş belgesine ulaşabilinecek ve çıktısı alınabilecek. Adaylar giriş belgelerini isterlerse renkli, isterler de siyah beyaz olarak çıkartabilecekler. Adaylar sisteme TC kimlik numaraları ve sistemde daha önce belirlemiş oldukları şifreleri ile giriş yapacaklardır.

2016 YGS Sınav Giriş Yerlerini Öğrenmek İçin TIKLAYIN

2016 YGS giriş belgesi çıkartılırken, belge üzerinde fotoğraflarının görünür olmasına dikkat edilmeli, belge üzerinde herhangi bir iz, işaret yada yazı yazılmamasına özen gösterilmelidir. Aksi taktirde sınav günü belge kabul edilmeyecek olup, adaylar sınava giremeyeceklerdir. Adaylardan sınav günü 2016 YGS giriş belgesi ile beraber nüfus cüzdanı, pasaport gibi resmi bir belge ile gitmeleri istenilmektedir. Sınava girerken ehliyet kabul edilmez, yukarıda saymış olduğumuz belgelerden bir tanesini götürmelisiniz.

YGS giriş yerleri belli oldu mu, YGS sınav giriş yerleri ne zaman belli olacak, YGS giriş yerleri ne zaman açıklanacak, YGS giriş yerleri açıklandı mı bu haberimizde detaylarıyla yer verdik. Konu hakkında soru, sorun yada görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.


DİĞER 2016 YGS HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, 2016 ygs konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan 2016 ygs duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle