Bayan Polislere Başörtüsü Yasağı Kaldırıldı !

Emniyet Hizmetleri Sınıf Mensupları Kıyafet Yönetmeliği’nde bugün itibariyle önemli değişiklikler yapıldı. Öncelikle yapılan değişiklik ile bundan sonra bayan emniyet mensuplarının başörtüsü takabilmesine ilişkin yasak tamamen kaldırıldı. Artık bayan polisler istekleri arzusunda başörtüsü takabilecekler. Ancak bunun için belirli bir kıstas koyulmuş. Bayan polisler şapka, kep veya bere altında yüzünü kapatmayacak şekilde başlarına takmış oldukları üniforma renginde desensiz giysileri başörtüsü olarak kullanabilecekler. Bu değişikliğe göre başörtüsü yüzü kapatmamalı ve üniforma renginde desensiz olmalıdır.

İkinci düzenleme ise yönetmeliğin yürürlük maddesi olup teknik bir düzenlemedir ve personeli ilgilendirmektedir.

Değişiklik Öncesi Eski Hüküm :  Resmi kıyafetle birlikte kıyafetin içerisine dışarıdan görülebilecek şekilde sivil kazak, yelek ve benzeri giyecekler giyilemez. Erkek personelin siyah, bayan personelin ise ten rengi, şeffaf ve parlamayan çorap giymesi zorunludur. Ancak, kışlık kıyafet ile görev yapılan dönemlerde bayan personel pantolon veya etek altında tamamı siyah gözükecek şekilde siyah çorap da giyebilir.

Yeni Hüküm : “Bayanların şapka, kep veya örgü bere altında yüzünü kapatmayacak şekilde başlarına taktıkları üniforma rengindeki desensiz giysiler hariç, resmi kıyafetin içerisine”

Polislerin başörtüsü yasağının kaldırılmasına dair soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz. Ayrıca polis nasıl olunur BURADA yer alan yazımızdan öğrenebilirsiniz.

 


DİĞER POLİS HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, polis konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan polis duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle