E-Bordro Maaş Sorgulama Öğrenme Sistemi

İnternet her geçen gün hayatımızda daha fazla yer almasıyla beraber, önceden uzun kuyruklar bekleyerek, ciddi zaman israfı yaparak gerçekleştirebildiğimiz bir çok işlemi artık, oturduğumuz yerden dakikalar içerisinde gerçekleştirebiliyoruz. Devlet kuruluşları da bu değişime ayak uydurmak yeniden yapılanmaya gidiyorlar. Her geçen gün yeni bir işlemi daha internetten gerçekleştirmek mümkün hale geliyor. Kamu kuruluşlarında işlemleri hızlandıran E-Devlet sisteminden sonra şimdi de devlet memurları için E-Bordro uygulaması hizmete sunuldu. Peki nedir bu E-Bordro, nasıl öğrenilir, ne işe yarar? Hepsi ve çok daha fazlası yazımızın devamında.

İçindekiler

  • E-BORDRO NEDİR ?
  • E-BORDRO MAAŞ SORGULAMA
  • ÖĞRETMENLER İÇİN E-BORDRO MAAŞ SORGULAMA
  • E-BORDRO SAY2000İ SİSTEMİ NEDİR?

E-BORDRO NEDİR ?

Öncelikle bordro kelime olarak bir hesabın sonucunu gösteren ayrıntılı belge anlamını taşımaktadır. Maaş karşılığının ayrıntılı dökümü anlamında da kullanabiliriz. Başına gelen  “E-” harfi de her kelime gibi internet üzerinden gerçekleştirilebilen anlamı taşımaktadır. Yani E-Bordro internet üzerinden kontrol edilebilen maaş dökümünüzü öğrenmeye yarayan sistemin adıdır. E-Bordro ile sadece o ayki maaş dökümünü değil, bir önceki ayın maaş dökümünü de ayrıntılı olarak sunmaktadır. Yani E-Bordro ile 2 aylık maaş dökümü ayrıntılarınıza bakabilmeniz mümkündür.

E-BORDRO MAAŞ SORGULAMA

Maaş dökümünüzü E-Bordro sistemi ile sorgulamanızın iki yolu vardır. Bunlar;

  • E-DEVLET ÜZERİNDEN E-BORDRO ÖĞRENME

E-Devlet şifreniz ile www.turkiye.gov.tr E-Devlet Kapısına giriş yaptıktan sonra, E-Hizmetler bölümünde yer alan ” Maliye Bakanlığı E-Bordro Hizmeti ” sekmesine tıklıyoruz. Açılan sayfada sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir biçimde doldurduktan sonra E-Bordro maaş sorgulama işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Şifreyi ise herhangi bir PTT şubesinden 2 TL karşılığında edinebilirsiniz. E-Devlet maaş bordro sorgulamak için “https://www.turkiye.gov.tr/e-bordro-sorgulama” bu sayfayı kullanabilirsiniz.

  • MALİYE BAKANLIĞI ÜZERİNDEN E-BORDRO SORGULAMA

E-Bordro maaş sorgulama işlemini gerçekleştirmeni bir diğer yolu, aynı zamanda www.iskur.web.tr olarak bizim önerdiğimiz Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü’nce hazırlanan araçtır. Bu E-Bordro maaş sorgulama aracına aşağıdan da ulaşabilir ve sizden istenilen bilgileri doldurduktan sonra maaş dökümünüzü kolaylıkla alabilirsiniz. E-Bordro maaş sorgulama için T.C. kimlik no, Memuriyet sicil no, emekli sicil no, yıl, ay, istihdam tipi ile resim doğrulamada yazan kodu düzgün ve doğru bir biçimde doldurmanız gerekmektedir. Artık Maliye Bakanlığı üzerinden E-Bordro sorgulama işlemi gerçekleştirilemiyor. İşlemlerinizi E-Devlet kapısı üzerinden yapmalısınız.

ÖĞRETMENLER İÇİN E-BORDRO MAAŞ SORGULAMA

Yukarıda bulunan alanda sizlerden ” Memuriyet Sicil Numarası ” istenilmektedir. Öğretmenlere ve MEB personellerine sicil numarası yerine MEBSİS numarası verilmiştir. O yüzden öğretmenler ve MEB çalışanları bu alana MEBSİS numaralarını yazarak SAY2000İ sistemi üzerinden E-Bordro maaş sorgulaması yapmalıdırlar.

NOT: Emekli Sicil Numarası ile Memuriyet/Kurum Sicil Numarasının say2000i sistemine girilmemesi veya hatalı girilmesi nedeniyle maaş bordrolarını alamayıp hata mesajı alan personellerin, öncelikle kendi kurum muhasebelerine müracaat etmek suretiyle eksik/hatalı olan bilgilerini (Emekli/memuriyet sicil numarası) muhasebe biriminden sisteme girdirmeleri/düzelttirmeleri gerekmektedir. Bilgileriniz eksik ya da yanlış girildiyse burada çok kısa bir sürede düzeltilebilmektedir. Ardından hatasız olarak E-Bordro maaş hesaplama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

E-BORDRO SAY2000İ SİSTEMİ NEDİR?

E-Bordro say2000i sistemi, E-Bordro memur maaşı sorgulama sistemindeki Emekli Sandığı’na yani 4C’ ye bağlı bulunan memurların kamu hesaplarının uluslararası şartlarda uygunluğunu sağlayan sisteme verilen isimdir. Say2000i sistemi Emekli Sandığı kurumuna bağlı olarak çalışan memurların maaşlarını hesaplamak için oluşturulmuş olan bir sistemdir.

E-Bordro maaş sorgulama, E-Bordro maaş öğrenme, Gaziantep, Ankara, İstanbul, İzmir, aile hekimi, 4C, emekli, hemşire, Hacettepe, iletişim, imam, işçi, Konya, kamu, Polis, Diyanet, E-Bordro almak istiyorum, E-Bordro öğretmen sorgulama gibi konulara değindik. Yukarıda bulunan araçta E-Bordro alamıyorum, E-Bordro açılmıyor, E-Bordro dosyasını açamıyorum, göremiyorum, giremiyorum, görünmüyor, problem, hata veriyor, neden çalışmıyor gibi herhangi bir hata alıyorsanız veya E-Bordro hakkında merak ettiğiniz herhangi bir konu varsa yorum bölümünü kullanabilirsiniz.


Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle