2.545 Engelli Personel / Memur Alımı Yapılacağı Açıklandı

2545 engelli memur alımı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yapmış olduğu açıklamada 2.545 engelli personel alımı gerçekleştirileceğini açıkladı. Engelli personel alımı ilanı kapsamında 1.348 lisans mezunu, 507 ön lisans mezunu, 444 lise mezunu ve 246 ilköğretim mezunu engelli personel alımı yapılacaktır. Adaylar ilana 12 ile 21 Temmuz 2017 tarihleri arasında başvuru yapabileceklerdir. İlana dair detaylı bilgilere haberimiz devamından ulaşabilirsiniz.

İçindekiler

  • 2.545 Engelli Personel Alımı İlanı 2017
  • Engelli Memur Alımı Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

2.545 Engelli Personel Alımı İlanı 2017

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan “2017 Yılı Temmuz Ayında Engelli Memur Adaylarının Merkezi Yerleştirme İşlemi” ile İlgili Yapılan Açıklama Şöyledir;

Bilindiği üzere, Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde 2017 yılı içerisinde gerçekleştirilecek engelli memur alımları için adayların 12-21 Temmuz 2017 tarihleri arasında tercihlerini yapacakları Ocak ayında kamuoyu ile paylaşılmıştır.

Bu kapsamda kamu kurum ve kuruluşlarınca engelli personel alımı amacıyla Devlet Personel Başkanlığına bildirilen kadrolar, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, Nitelik Kod Kılavuzu, İdari Yargı Kararları ve ilgili mevzuata uygunluk açısından incelenmiş, engelli memur yerleştirmelerine ilişkin Tercih Kılavuzu yayımlanmak üzere Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığına gönderilmiştir.

Engelli Memur Alımı Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Engelli memur adaylarının başvuruları 12 – 21 Temmuz 2017 tarihleri arasında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından www.osym.gov.tr internet adresi üzerinden alınacaktır.

Bu yerleştirmelerde, Lisans düzeyinden 1.348, Önlisans düzeyinden 507, Lise düzeyinden 444, ilköğretim düzeyinden 246 olmak üzere toplam 2.545 kadroya atama yapılacaktır.

Bu yazımızda engelli personel alımı ilanına dair başvuru detaylarına yer verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ENGELLİ PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, engelli personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan engelli personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle