Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 1.500 Psikolog Alımı Yapıyor !

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, önümüzdeki bir ay içerisinde 1500 psikolog alımı yapacaklarını belirtti. Kadın ve Demokrasi Derneği ( KADEM ) ve İstanbul Ticaret Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen 2. Toplumsal cinsiyet adaleti kongresinde konuşma yapan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu bu ay içinde yayımlanacak ilan ile 1500 psikolog alımı yapacaklarını belirtti. İşte Detaylar ..

İçindekiler

  • Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 1500 Psikolog Alımı
  • Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 1500 Psikolog Alımı Detayları

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 1500 Psikolog Alımı

Ramazanoğlu, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) ve İstanbul Ticaret Üniversitesi’nce “Kadın ve Yoksulluk” ana temasıyla düzenlenen 2. Toplumsal Cinsiyet Adaleti Kongresi’ne katıldı. Kongreye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı KADEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan da katıldı.

Kız çocuklarının eğitimine değinen Ramazanoğlu, “AK Parti olarak iktidara geldiğimizde ortalama kız çocuklarının eğitimi, okulda kalma süresi yaklaşık 4 yıl civarındaydı. Bu 2002 yılı istatistikleri. Erkek çocukların ise 5 ile 5,5 yıl arasındaydı.” dedi.

Bakan Ramazanoğlu, 12 yıl içerisinde “Haydi Kızlar Okula”, “Analı Kızlı Okula Gidiyorum”, “Baba Beni Okula Gönder” gibi çok büyük kampanyalar düzenlendiğini anımsatarak, “Bu kampanyalara önderlik etmiş olan Sayın Cumhurbaşkanımızın eşleri Emine Erdoğan hanımefendiyi buradan şükranla, minnetle anıyorum. Çünkü o, kadınların eğitimlerine gönül vermiş birisiydi. Buradaki eksikliği gerçekten yüreğinde hissetmiş birisiydi” diye konuştu. Kampanyaların başarılı olduğunu belirten Ramazanoğlu, kız çocuklarının da 6.7 yıl erkek çocukların da ise 8.5 yıl okulda kalma sürelerine ulaştıklarını ifade etti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 1500 Psikolog Alımı Detayları

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılacak olan 1500 psikolog alımı ilanı için başvuru şartları, başvuru tarihleri, başvuru formu gibi detaylar henüz ilan yayımlanmadığı için açıklanmadı. 1500 psikolog alımı ilanı yayınlandığında yine www.iskur.web.tr üzerinden başvuru detaylarından ilk olarak haberdar olmak için aşağıda bulunan sosyal ağlardan bizleri takip edebilirsiniz.  Ayrıca Bakanlık tarafından yayınlanan diğer bütün ilanlara Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İş Başvurusu sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.


DİĞER AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, aile ve sosyal politikalar bakanlığı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan aile ve sosyal politikalar bakanlığı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle