Bu Kursu Bitirenlerin İşleri Yüksek Maaş İle Hazır !!

THY Teknik AŞ yardımcı uçak bakım teknisyeni ihtiyacını karşılayabilmek için KOÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri vasıtasıyla eğitim programları düzenlemektedir. Bu eğitim programını diğerlerinden ayıran en önemli özellik ise katılımcıların %90’ından fazlasının istihdam edilmiş olması.

Kocaeli Üniversitesi yani KOÜ tarafından verilen bu eğitim programı istihdam garantili olma özelliğini taşıyor. Bu programa 2012 yılından günümüze 500’ün üzerinden kişi katılmış ve bu katılımcıların %90’ından fazlası istihdam edilmiş.

KOÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muharrem Yılmaz, konu hakkında önemli açıklamalarda bulunmuş. Muharrem Yılmaz yaptığı açıklamada, 4 senelik bir yüksekokul olan kurumun, farklı alanlarda da eğitim verebilmesi amacıyla geçtiğimiz sene fakülteye çevrildiğinin altını çizmiş.  Yılmaz, fakültede bakım teknisyeni yetiştiren elektrik, elektronik ve motor gövdenin yanı sıra havacılık yönetimi bölümlerinde de eğitim verildiğini ifade ederek, özellikle Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu uçak bakımı alanındaki boşluğu doldurmak ve kaliteli eleman yetiştirmek için çalışma yaptıklarını vurguladı.

Havacılık yönetimi bölümünü de çok önemsediklerini belirten Yılmaz, bu bölümden mezun olanların hava meydanlarında uçuşların organize edilmesi konusunda istihdam edildiğini anlattı. Yılmaz, uçak bakım teknisyeni konusunda çok büyük bir personel açığı bulunduğuna, eleman ihtiyacının karşılanması için çeşitli kurslar da düzenlendiğine dikkat çekerek, şöyle konuştu:

“THY’nin teknisyen ihtiyacını karşılamak için İŞKUR’la ortaklaşa bir çalışma yürütüyoruz. THY’nin ihtiyaç duyduğu dallarda motor gövde üzerine veya uçak yapısı üzerine hangi dalda ihtiyaç varsa kurslar düzenliyoruz. Bu kurslar 6 aylık ve THY tarafından yüzde 50 istihdam garantisi verilen kurslar. Yani 100 kişiden 50’sini THY işe almayı garanti ediyor. İstihdam ise genelde yüzde 90’ların üzerinde gerçekleşiyor. Bugüne kadar THY için 500 civarında eleman yetiştirdik.”


DİĞER İŞ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, iş konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan iş duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle