Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) iş ilanları ve iş başvurusu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yani bilinen kısa adı ile ÇSGB, çalışma hayatının düzenlenmesini sağlamakla görevli olan bakanlıktır. ÇSGB, çalışma hayatının düzenlenmesi, çalışanların yaşama seviyelerinin yükseltilmesi, çalışanlar ile çalıştıranlar arasındaki münasebetleri memleket faydasına sağlar. Ayrıca memleketteki çalışma gücünün genel refahı artıracak şekilde verimli olması, tam çalıştırma ve sosyal güvenin sağlanması da bu bakanlığın görevleri arasındadır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı faaliyetlerinin aksamadan devamı adına her sene çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir. Bu kapsamında ÇGSB tarafından yayınlanan bütün iş ilanları ile bu ilanlara ait iş başvurusu ve iş başvuru formu haberimiz devamında yer almaktadır.

İçindekiler

 • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) İş İlanları 2021
 • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) İş İlanları 2021

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ülkemizde faaliyet alanı en geniş ve oldukça önem arz eden bakanlıkların başında yer almaktadır. ÇSGB bu büyük sorumluluğun farkında olup, çalışmalarına aksamadan büyük bir özveri ile devam etmektedir. ÇSGB son yıllarda çalışma hayatını doğrudan etkileyecek önemli reformlara imza atmıştır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bu reformların ara vermeksizin devam edeceğini ve bu kapsamda bünyelerine çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştireceklerini açıklamıştır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan tüm iş ilanları aşağıda yer almaktadır.

 • ÇSGB Sözleşmeli Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • ÇSGB Uzman Yardımcısı Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • ÇSGB 10 Bin Personel Memur Alımı Haberi İçin TIKLAYIN
 • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Memur Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

ÇSGB tarafından yayınlanan ve yayınlanacak olan iş ilanları içinde ön lisans mezunu, ilköğretim mezunu, lise mezunu ve üniversite mezunu çok sayıda deneyimli ve deneyimsiz adayın iş başvurusu yapabilecekleri kadrolar ve pozisyonlar yer almaktadır. İlanların akabinde istihdam edilecek olan personeller sözleşmeli, daimi, kadrolu gibi statülerde barındırılacaklardır. ÇSGB tarafından yayınlanan iş ilanları içinde uzman yardımcısı, büro memuru, güvenlik görevlisi gibi çeşitli kadro ve pozisyonlar bulunmaktadır. Bunun yanında bünyesinde bulunan birimlere ve kuruluşlara da alımlar yapılacaktır. Bu kuruluşlara ait iş ilanları ve  bu iş ilanlarına nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi yazımız devamında anlattık?

 1. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü İş İlanları İçin TIKLAYIN
 2. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı İş İlanları İçin TIKLAYIN
 3. Mesleki Yeterlilik Kurumu İş İlanları İçin TIKLAYIN
 4. Devlet Personel Başkanlığı İş İlanları İçin TIKLAYIN
 5. Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü Genel Müdürlüğü

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yani ÇSGB tarafından yayınlanan bütün iş ilanları www.iskur.web.tr adresimiz üzerinde İŞKUR üzerinde ve www.csgb.gov.tr adresi üzerinde yayınlanmaktadır. Tüm bu iş ilanları kolaylıkla takip etmek, başvuru formu, başvuru şartları, başvuru tarihleri gibi detaylı bilgileri öğrenmek ve anında iş başvurusu yapmak için sosyal ağlardan bizleri takip etmeniz yeterlidir. Harici olan ÇSGB iş ilanları yayınlanmadan bünyesine yapılmak istenen iş başvurularını kabul etmemektedir. ÇSGB bünyesinde çalışmak için ilanların yayınlanmasını beklemeli ve yine bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz.


DİĞER ÇSGB HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, çsgb konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan çsgb duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle