Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Personel Alımı 2015

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) sınavla personel – memur alımı yapacaklarını kendi sitelerinde yayımladıkları ilanla duyurdular. Başvuru şartları ve sınav tarihine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

İçindekiler

  • ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI (ÇSGB) PERSONEL ALIMI 2015
  • ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI (ŞSGB) MEMUR ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI (ÇSGB) PERSONEL ALIMI 2015

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel İdare Hizmetleri Sınıfında boş bulunan 7, 8 ve 9’uncu derecelerden, 8 adedi İngilizce, 4 adedi Fransızca, 6 adedi Arapça ve 2 adedi Rusça dillerinden olmak üzere toplam 20 adet Yurt dışı İşçi Hizmetleri Uzman Yardımcısı kadrosuna sınavla personel alınacaktır.

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI (ŞSGB) MEMUR ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Yurt dışı İşçi Hizmetleri Uzman Yardımcılığı giriş sınavına katılabilmek için aşağıdaki şartlar aranmaktadır. Sınav yazılı ve sözlü olarak yapılacaktır.

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak,
  • 1 Ocak 2014 tarihi itibariyle otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmak,
  • Üniversitelerin 4 yıl süreyle eğitim veren fakültelerinden veya bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
  • İngilizce ve Fransızca dillerinde başvuru yapanlar için 2013 veya 2014 yıllarında yapılan KPSS sonuçlarına göre KPSSP 108 puan türünden en az 70 puan almış almak; Arapça ve Rusça dillerinde başvuru yapanlar için 2013 veya 2014 yıllarında yapılan KPSS sonuçlarına göre KPSSP 108 puan türünden en az 50 puan almış almak.

Adaylar hangi dil için başvuru yaptıklarını formda belirtmek zorundadırlar. Her aday birden fazla dil bilse bile sadece bir dil için başvuruda bulunabilir. Başvurular her dil için ayrı ayrı değerlendirilecek olup KPSS puanı en yüksekten düşüğe doğru sıralama yapılacaktır. Oluşturulacak sıralama sonunda alınacak personel sayısının 10 katı kadar aday sınava girmeye hak kazanacaktır. Şayet son sıradaki aday puanını paylaşan birden fazla aday var ise hepsi sınava çağırılmaya hak kazanacaktır.

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI (ŞSGB) PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU için TIKLAYINIZ


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle