Devlet korumasında yetişmiş 3274 işçi alımı ilanı

Devlet korumasında yetişmiş işçi alımı

Devlet korumasında yetişmiş olan 3274 işçi alımı gerçekleştirileceği açıklandı. İlan kapsamında ilköğretim mezunu 1057, ortaöğretim mezunu 1682, ön lisans mezunu ve lisans mezunu 264 işçi alımı gerçekleştirecektir. Adaylar ilana 3 ile 14 Aralık 2018 tarihleri arasında başvuru yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri ile ilana dair diğer detaylı bilgiler haberimiz devamında yer almaktadır.

Devlet Korumasında Yetişmiş 3274 İşçi Alımı İlanı 2018

DEVLET KORUMASINDA YETİŞEN 3274 GENCİMİZİN KAMU KURUMLARINA YERLEŞTİRİLMESİ İÇİN TERCİHLER BAŞLIYOR

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında tanınan istihdam hakkının kullanımı çerçevesinde kamu kurum ve kuruluşlarına Devlet Personel Başkanlığınca yerleştirme yapılacaktır.

Devlet Personel Başkanlığınca yerleştirme yapılmak üzere ilan edilecek toplam kadro sayısı ilkokul/ortaokul/ilköğretim düzeyi için 1.057, ortaöğretim (Lise) düzeyi için 1.682, önlisans düzeyi için 271 ve lisans düzeyi için 264 olmak üzere toplam 3.274’tür. İlan edilen kadrolara/pozisyonlara Kura Sonuçlarına göre yerleştirme yapılacaktır.

Bu kapsamda 2018 yılı Yerleştirme işlemleri 3-14 Aralık 2018 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/ internet adresi üzerinde yer alan Devlet Personel Başkanlığı sayfası üzerinden gerçekleştirilecektir.

Yapılacak yerleştirme işlemine ilişkin “Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında İstihdam Edilecekler İçin 2018 Tercih Kılavuzu”na 30 Kasım 2018 Cuma günü itibariyle Başkanlığımız www.dpb.gov.tr internet adresinden ve 03/12/2018 tarihi itibariyle www.turkiye.gov.tr internet adresinden ulaşılabilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

HAK SAHİBİ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ…

1-2828 2018 yerleştirme kılavuz metni için TIKLAYIN

2-Ortaöğretim kadrolar için TIKLAYIN

3-Önlisans kadrolar için TIKLAYIN

4-Lisans kadrolar için TIKLAYIN

5-ilkokul-İlköğretim kadrolar için TIKLAYIN

6-Ortaöğretim Nitelik Kodları için TIKLAYIN

7-Önlisans Nitelik Kodları için TIKLAYIN

8-Lisans Nitelik Kodları için TIKLAYIN

9-Diğer Nitelikler ve Özel koşullar için TIKLAYIN

10-Mezun Olunan-olunacak önlisans programları için TIKLAYIN

11-Mezun Olunan-olunacak lisans programları için TIKLAYIN

Bu yazımızda devlet korumasında yetişmiş olan 3274 işçi alımı ilanı hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER İŞÇİ ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, işçi alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan işçi alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle