Dışişleri Bakanlığı iş ilanları ve iş başvurusu

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti hükumetine bağlı olarak çalışan ve dış ilişkilerden sorumlu olan bakanlıktır. Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’nin diğer ülkeler ve uluslararası örgütlerle olan ilişkilerinin yürütülmesinden sorumludur. Dışişleri Bakanlığı, faaliyetlerine aralık devam etmek adına yılın belirli zamanlarında çok sayıda yeni çalışana ihtiyaç duymakta ve bu kapsamda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı ilanları yayınlamaktadır. Yazımız devamında Dışişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan bütün iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, kariyer fırsatları ile bu ilanlara ait iş başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi detaylı ilan bilgileri yer almaktadır.

İçindekiler

  • Dışişleri Bakanlığı İş İlanları 2021
  • Dışişleri Bakanlığı İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Dışişleri Bakanlığı İş İlanları 2021

Dışişleri Bakanlığı; hükumetçe tayin ve tespit edilecek esaslara göre dış politikayı uygulamak ve Türkiye Cumhuriyetinin yabancı devletler ve Uluslararası kuruluşlarla ilişkilerini yürütmek, Türkiye Cumhuriyetinin dış politikasının tespiti için hazırlık çalışmaları yapmak ve tekliflerde bulunmak, tespit edilecek dış politikayı yürütmek ve koordine etmek gibi çeşitli görev, yetki ve sorumluluğa sahiptir. Dışişleri Bakanlığı bu görevlerini aksamadan yerine getirebilmek adına da personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir. Aşağıda Dışişleri Bakanlığı tarafından yayınlanmış olan en son iş ilanları yer almaktadır.

  • Dışişleri Bakanlığı 75 Aday Meslek Memuru Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Dışişleri Bakanlığı Memur Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Dışişleri Bakanlığı Memur Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Dışişleri Bakanlığı Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Dışişleri Bakanlığı Memur Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Dışişleri Bakanlığı Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

Dışişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan ve yayınlanması muhtemel iş ilanları içinde; tercüman, avukat, danışman, diplomat, ateşe, arşiv personel, aday meslek memuru, aşçı, arşivci, danışman, uzman yardımcısı, mütercim tercüman, hemşire, hizmetli, hukuk müşaviri, hemşire, şoför, tarihçi, arşiv uzmanı, hukuk müşaviri, tekniker, teknisyen, aday konsolosluk ve ihtisas memuru, sekreter gibi çok sayıda kadro ve pozisyon yer almaktadır. İlanlara ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu, bay – bayan, deneyimli deneyimsiz adaylar iş başvurusu yapabilmektedir. Dışişleri Bakanlığı ayrıca çeşitli dönemlerde engelli personel alımı, eski hükümlü işçi alımı ve stajyer alımı da gerçekleştirmektedir. Peki tüm bu iş ilanlarına nasıl iş başvurusu yapılır?

Dışişleri Bakanlığı İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Dışişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan veya yayınlanacak olan bütün iş ilanları www.iskur.web.tr adresimiz üzerinde yer almaktadır. Tüm bu iş ilanlarını takip etmek, ilanlara dair iş başvuru formu, iş talep formu, başvuru şartları gibi detaylı ilan bilgilerini görmek ve anında iş başvurusu yapmak için sosyal ağlardan bizleri takip etmeniz yeterlidir. İlanlar yayınlandığında sosyal ağlar sayesinde gerekli duyuruları gerçekleştirmekteyiz. Harici olarak Bakanlığın, insan kaynakları gibi çeşitli departmanlarına yapacak olduğunuz iş başvuruları ise kabul edilmez. Bu sebepten ilanların yayınlanmasını beklemeli ve bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Bu yazımızda Dışişleri Bakanlığı iş ilanları ve işe alım süreci hakkında detaylı bilgiler paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, dışişleri bakanlığı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan dışişleri bakanlığı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle