Diyarbakır’da Binlerce Kişiye İş İmkanı Doğuyor!

Diyarbakır personel alımı

İçindekiler

  • Tekstilkent Projesi İle Binlerce Personel Alımı Yapılacak !
  • Toplum Yararına Program Kapsamında Binlerce Personel Alımı Yapılacak !
  • Silvan Barajı Projesi İle Binlerce Kişiye İş Olanağı

Tekstilkent Projesi İle Binlerce Personel Alımı Yapılacak !

PKK terör örgütü ile mücadele kapsamında operasyonların en şiddetli yaşandığı illerimizin başında gelen Diyarbakır’da yaraların sarılması ve şehrin eski günlerine kavuşması için gerekli kalkınma ve istihdam adımları atılmaya başlanıyor. İlk olarak Tekstilkent Projesi kısa süre zarfında hayata geçirilecek. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yatırımın programına alınmasına yönelik kararı beklenirken, proje kapsamında da 10 bin personel alımı gerçekleştirileceği öğrenildi.  Proje için bir müteşebbis heyeti oluşturulduğunu belirten bir yetkili “Yer seçimi yapıldı. Alt yapı yatırımlarının tamamlanması için yatırım programına alınmasını bekliyoruz. 2017 yatırım programına alınacaktır. Sıfırdan yeni yatırım için gelmek isteyen çok sayıda firma bulunuyor. Ayrıca mevcut yatırımlarını kaydırma niyetinde olanlar da var” dedi.

Toplum Yararına Program Kapsamında Binlerce Personel Alımı Yapılacak !

Diyarbakır Valiliği verilerine göre terör sorunundan etkilenen aileler için düşünülen Toplum Yararına Program kapsamında 3 bin kişi, Mart 2016 tarihinde işbaşı yaptı. Bunun yanında ise 2 bin 850 kişinin daha toplum yararına program kapsamında işçi talebinde bulunduğu öğrenildi.  Ayrıca cazibe merkezi kapsamındaki ‘Dezavantajlı Grupların Sosyal Entegrasyonu ve Rehabilitasyonu Projesi’ ile çok sayıda faaliyet hayata geçirildi. Yapılacak projelerin toplam bedeli 6 milyon Türk Lirası.

Silvan Barajı Projesi İle Binlerce Kişiye İş Olanağı

Diyarbakır ili için düşünülen yatırımlar sadece bunlarla da kalmıyor. GAP kapsamında 2013 yılından bu yana inşa halinde olan Silvan Barajı da Diyarbakır ekonomisine büyük katkı sağlayacak. PKK tarafından çok kez saldırıya uğrayan Silvan Barajı tamamlandığında 2.5 milyon m2 tarım arazisi sulanıyor olacak. Diyarbakır ilimizde açılacak çok sayıda pamuk, susam ve ayçiçeği fabrikaları hizmete alınacak ve bu fabrikalara binlerce işçi alımı gerçekleştirilecek.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle