Emniyet Genel Müdürlüğü ( EGM ) Bekçi Alımı İlanı

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan açıklama ile Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine 2.234 bekçi alımı gerçekleştirileceği belirtildi.  Emniyet Genel Müdürlüğü bekçi alımı ne zaman, bekçiler polis olabilir mi, Emniyet Genel Müdürlüğü bekçi alımı başvuru şartları neler, EGM ne kadar bekçi alımı yapacak tüm detaylar haberimizin devamında ..

İçindekiler

  • Emniyet Genel Müdürlüğü 2.234 Bekçi Alımı İlanı
  • Bekçiler Nasıl Alınacak?
  • Bekçiler Polis Olabilirler Mi?
  • Bekçiler Ne Kadar Maaş Alacaklar?
  • Bekçilerin Görevleri Nedir?

Emniyet Genel Müdürlüğü 2.234 Bekçi Alımı İlanı

Uzun bir süredir Emniyet Genel Müdürlüğü bekçi alımı yapmamaktaydı. Bu sebepten dolayı sayıları bir hayli azalan bekçilerin görevlerini çoğu zaman polisler yapmaktaydı. Ancak hükümet yetkililerince yapılan açıklamada polislerin kendi işlerine geri dönebilmesi ve azalan bekçi kadrosunun yeniden arttırılabilmesi için 2016 yılında çok sayıda bekçi alımı gerçekleştirileceği belirtildi.  2016 bekçi alımı ilanının yakın zamanda Resmi Gazete‘de yayınlanması bekleniyor ancak www.iskur.web.tr olarak edindiğimiz bilgiler neticesinde merak ettiklerinize şimdiden cevap vermeye çalıştık.

Güncelleme : Bekçi alımı ilanları birer birer yayımlanmaya başladı. Aşağıda yayınlanmış bekçi alımı ilanlarını görebilirsiniz. İlanlar ile ilgili detaylara bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Şırnak İli ve İlçelerinde Yapılacak 715 Bekçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

Hakkari İli ve İlçelerinde Yapılacak Olan 224 Bekçi Alımı İlanı Detayları İçin TIKLAYIN

Şanlıurfa İli ve İlçeleri ( Viranşehir, Ceylanpınar ) 60 Bekçi Alımı İlanı Detayları İçin TIKLAYIN

Mardin İli ve İlçelerinde Yapılacak 653 Bekçi Alımı İlanı Detayları İçin TIKLAYIN

Diyarbakır İli ve İlçelerinde Toplamda 742 Bekçi Alımı Yapılacak. İlan Detayları İçin Hemen TIKLAYIN

Bekçiler Nasıl Alınacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) yayınlamış olduğu tasarıda bekçinin görev tanımını gerçekleştirdi. Buna göre özel yetenek sınavı ile kadroya alınacak olan bekçiler öncelikle Emniyet bekçi adayı olacaklar ve ardından polis eğitim kurumlarında en az 3 ay eğitime tabi tutulacaklar. Daha sonra ise Emniyet Genel Müdürlüğü aldığı bekçileri bir sene intibak eğitimine tabi tutacak.  Bu aşamada göreve intibak edemeyen öğrencilerin sözleşmeleri fesih edilecek. Emniyet Genel Müdürlüğü bekçisi olarak görev yapmakta olan ve 3 sene bu görevi başarıyla sürdüren bekçiler ise kıdemli bekçi olacaklar.  Emniyet bekçi alımı detayları haberimizde.

Bekçiler Polis Olabilirler Mi?

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 3 sene boyunca başarıyla görev yapmış olan bekçiler kıdemli bekçi unvanını elde edecekler. Yükseköğretim eğitimini tamamlamış kıdemli bekçiler polis olabilecekler. Ancak polis memurluğuna geçecek olan bekçi sayısı başvuru yapacak bekçi sayısının yüzde 5’ini geçemeyecek.

Bekçiler Ne Kadar Maaş Alacaklar?

Koruma hizmetlerinde görevlendirilecek olan çok sayıda bekçinin en az ortaokul mezunu olması bekleniyor. Bekçiler 1.500 ila 1.700 TL arasında değişen miktarlarda maaş almaları planlanıyor.

Bekçilerin Görevleri Nedir?

  • Bir kimsenin can,mal, ırzına yapılan saldırı ve tehditleri önlemek, saldırganları yakalamak.
  • Kamu düzen ve güvenini bozacak mahiyetteki gösteri, yürüyüş yapılmasına karşı, genel kolluk kuvvetleri gelinceye kadar önleyici tedbirleri almak.
  • Adli kolluk işleriyle ilgili vakalarda, delillerin kaybolmamasını sağlayan muhafaza tedbirlerini almak.

2.234 bekçi alımı için sınav yönetmeliği değişti

Güncelleme : Değişiklik ile 1966 tarihli Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınav Yönetmeliği’nin yarısı değiştirilmiş oldu. Yapılan değişiklik ile bekçi alımı sürecinde sözlü ve yazılı sınav dahil tüm süreç Valiliklerin denetimine verilmiş oldu. 18 Mart 2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan kadro kararnamesiyle, Emniyet’e 2.234 adet Çarşı ve Mahalle Bekçisi kadrosu verilmişti. Bununla beraber yapılan bu değişiklik ile Valiliklerin yakın bir zamanda bekçi alımı gerçekleştireceğini rahatlıkla anlayabiliriz.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesine yapılacak olan 2.234 bekçi alımı alımı hakkında detayları paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz. Ayrıca EGM iş başvurusu ile tüm EGM ilanlarına ulaşabilirsiniz.


DİĞER BEKÇİ ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, bekçi alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan bekçi alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle