EPDK iş ilanları ve iş başvurusu

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ya da bilinen kısa ismi ile EPDK, elektrik piyasalarının düzenlenmesi amacı ile 2001 senesinde kurulmuş bir kamu kurumudur. Kurulmasının ardından çıkartılmış olan çeşitli kanunlar ile doğal gaz, petrol ve LPG piyasalarının da düzenlenmesi görevini üstlenmiştir. 1 Ocak 2005 tarihinde çıkartılmış olan yasa ile belli bir aralıkla serbest bırakılan akaryakıt piyasaları dışında, bu alandaki her türlü düzenleme ve faaliyetleri kontrol etme yetkisi bulunmamaktadır. Kurum Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesinde bulunmaktadır ve merkezi Ankara ilimizdedir. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, 2021 yılında çalışmalarına ara vermeksizin devam edeceğini ve çeşitli pozisyonlarda personel alımı, eleman alımı, işçi alımı ve memur alımı yapacağını açıkladı. Yazımızın devamında EPDK iş ilanları ile bu ilanlara ait iş başvurusu ve iş başvurusu formu yer almaktadır.

İçindekiler

  • Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) İş İlanları 2021
  • EPDK İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) İş İlanları 2021

EPDK, bağımsız nitelikte bir üst kuruldur. Bir kamu kurumu olmasına karşın Hükümetin vesayeti altında değildir. Böyle bir yapı kurulmak suretiyle enerji piyasalarının tarafsız bir otorite tarafından ekonomik kurallar dikkate alınarak yönetilmesi hedeflenmektedir. Şebeke endüstrileri olarak da adlandırılan enerji endüstrilerinde işleyen bir piyasa ekonomisinin tesis edilmesi kendine has güçlükler göstermektedir. Bu yüzden EPDK tamamiyle uzmanlık gerektiren bir görevi yerine getirir. EPDK başlangıçta elektrik piyasasını düzenlemek amacıyla kurulmuş, ancak yapılan mevzuat değişiklikleri ile doğal gaz, petrol ve LPG piyasalarının düzenlenmesi de kurumun görevleri arasına dahil edilmiştir. EPDK her sene çok sayıda personel alımı, eleman alımı, işçi alımı ve memur alımı yapmaktadır. Aşağıda EPDK tarafından yayınlanmış en son iş ilanları bulunmaktadır.

  • EPDK İşçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • EPDK 24 Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • EPDK 20 Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • EPDK Uzman Yardımcısı Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

EPDK tarafından yayınlanan iş ilanları içinde enerji uzman yardımcısı, elektrik mühendisi, endüstri mühendisi, enerji uzmanı, işletme mühendisi, temizlik görevlisi, silahlı özel güvenlik görevlisi, kimya mühendisi, avukat, harita mühendisi, maden mühendisi, müfettiş yardımcısı gibi sayısız kadro ve pozisyonda alım yapacaktır. İlanların akabinde işe alınacak olan personeller sözleşmeli, daimi ve kadrolu gibi statülerde iş başı yapacaklardır. Peki tüm bu ilanlara nasıl iş başvurusu yapılır?

EPDK İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

EPDK tarafından yayınlanmış veya yayınlanacak olan bütün iş ilanları www.iskur.web.tr adresimiz üzerinde ve www.epdk.org.tr adresi üzerinde yer almaktadır. Tüm bu iş ilanlarını takip etmek, ilanlara ait iş başvuru formu, başvuru şartları, başvuru tarihleri ve iş talep formu gibi detaylı bilgileri görmek ve anında iş başvurusu yapmak için sosyal ağlardan bizleri takip etmeniz yeterlidir. İlanlar yayınlandığında ilanlara ait bütün detayları sosyal ağlar üzerinden siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız. Harici olarak EPDK ilanlar yayınlanmadan bünyesine yapılan başvuruları kabul etmemektedir. EPDK bünyesinde çalışmak için ilanların yayınlanmasını beklemeli ve ilanlarda bahsedeceğimiz usul ve esaslarda başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. EPDK iş ilanları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER EPDK HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, epdk konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan epdk duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle