Erzurum 13. Olimpik Kış Festivali Personel Alımı İlanı

Avrupa Olimpik Gençlik Kış Festivali daha önce Bosna-Hersek’te yapılması kararlaştırılmış ancak yetişmeme ihtimali sebebiyle Türkiye’nin özverili tutumu ile ülkemize alınmıştı.  Olimpik Kış Festivali 2017 yılında Erzurum ilimizde gerçekleştirilecek. Bugün 13. Olimpik Kış Festivali personel alımı için Resmi Gazete’de karar yayımlandı. Buna göre festival için 200 personel alımı gerçekleştirilecek. Detaylar haberimizin devamındadır.

13. Olimpik Kış Festivali Personel Alımı İlanı

Erzurum 13. Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali organizasyonunda görev alacak genel koordinatör ve diğer personele ödenecek ücret ile çalıştırılabilecek personel sayısının üst sınırının belirlenmesine dair ekli Kararın yürürlüğe konulması; Gençlik ve Spor Bakanlığının 24/3/2016 tarihli ve 433 sayılı yazısı üzerine, 21/5/1986 tarihli ve 3289 sayılı Kanunun 8 inci maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 6/6/2016 tarihinde kararlaştırılmıştır.

6/6/2016 TARİHLİ VE 2016/8928 SAYILI KARARNAMENİN EKİ KARAR

  • MADDE 1– Erzurum 13. Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali organizasyonunun süresini aşmamak kaydıyla, özel hukuk hükümlerine göre yerli ve yabancı, tam veya yarı zamanlı en fazla 200 personel çalıştırılabilir.
  • MADDE 2–  Bu organizasyonda görevlendirilecek; genel koordinatöre 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamındaki sözleşmeli personel tavan ücretinin en fazla beş katı, diğer personele en fazla iki katı sözleşme tutarı üzerinden ücret ödenebilir.
  • MADDE 3-  Genel koordinatörün görev süresi, organizasyon tarihinden bir yıl öncesinden başlar ve organizasyonun bitim tarihinden sonraki altı aylık tasfiye süreci sonuna kadar devam eder.

(2) Organizasyonda görevlendirilen diğer yerli ve yabancı personelin; organizasyon tarihinden bir yıl öncesinden başlatılmak üzere; %10’u ilk üç ayda,% 10’u ikinci üç ayda, %80’i ise sonraki altı ayda göreve başlatılır ve organizasyonun sona erdiği tarihe kadar çalıştırılabilir. Sözleşmeli personelin %20’si, organizasyonun bitiminden sonraki altı aylık sürede tasfiye işlemlerinde çalışmaya devam edebilir.

(3) Bu Karara aykırı olmamak kaydıyla çalıştırılacak personelin sözleşme esasları ve ücretleri ile görev süreleri Erzurum 13. Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali Hazırlık ve Düzenleme Kurulu tarafından belirlenir.

  • MADDE 4-  Sayıştaym görüşü alman bu Karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
  • MADDE 5-  Bu Karar hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle