Et ve Süt Kurumu İşçi Alımı Gerçekleştireceğini Açıkladı

Et ve Süt Kurumu yani bilinen kısa adı ile ESK yayınlamış olduğu iş ilanı ile çok sayıda işçi alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Et ve Süt Kurumu işçi alımı ilanı kapsamında sıhhi tesisatçı, soğutma ve iklimlendirme teknisyeni, makine bakımcısı ve kasap alımı gerçekleştirecektir. Adaylar ilana 29 Kasım 2017 tarihine kadar başvuru yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri ile ilana dair diğer detaylı bilgilere haberimiz devamından ulaşmanız mümkündür.

Et ve Süt Kurumu İşçi Alımı İlanı 2017

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki İl/Şube Müdürlüğümüzden veya www.iskur.gov.tr İnternet adresi üzerinden başvuru yapabilirler. Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır. Taleplerde 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) sonuçları geçerli olup, 2016 KPSSP94 60 puanı olan adayların başvuruları kabul edilecektir. Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir.

Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının üç katını geçmeyecek şekilde isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir. Müracaat tarihleri akışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla iş gücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir. Merkezi sınav kapsamında müracaat eden adaylar içerisinden en yüksek puan alandan başlamak üzere talep sayısının üç katı olacak şekilde düzenlenecek nihai listede yer alan kişilerin isim ve adresleri, işi talebinde bulunan kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. İş yerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici iş gücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.

Sıhhi Tesisatçı Alımı

Adayların tehlikeli sınıfa tabi işlerde çalışabileceklerini sağlık kurulu raporu ile belgelemeleri gerekmektedir. Adayların ayrıca bulaşıcı hastalığının olmaması ve vardiyalı olarak çalışabilmeleri de aranan diğer başvuru şartları arasındadır. İlan kapsamında 1 işçi alınacak olup, işe alınacak olan aday Ankara ilimizde istihdam edilecektir.

Genel Birim Adı Genel Bölüm Adı Öğrenim Seviyesi
Lise ve Dengi Okul Tesisat Teknolojisi Ortaöğretim (Lise ve Dengi)
Lise ve Dengi Okul Metal İşleri Ortaöğretim (Lise ve Dengi)
Sınav Kategorisi Sınav Adı Sınav Puan Türü En Az Puan Limiti Sınav Giriş Tarihi
Kamu Personel Sınavları KPSS KPSSP94 60

Çalışma Adresi : İŞÇİ BLOKLARI MAH. M.YAZICIOĞLU CAD. 51/B YÜZÜNCÜYIL 06530 ÇANKAYA

Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni Alımı

Adayların tehlikeli sınıfa tabi işlerde çalışabileceklerini sağlık kurulu raporu ile belgelemeleri gerekmektedir. Adayların ayrıca bulaşıcı hastalığının olmaması ve vardiyalı olarak çalışabilmeleri de aranan diğer başvuru şartları arasındadır. İlan kapsamında 1 işçi istihdam edilecek olan işe alınacak olan aday Ankara ilimizde çalışacaktır.

Genel Birim Adı Genel Bölüm Adı Öğrenim Seviyesi
Lise ve Dengi Okul Soğutma ve İklimlendirme Ortaöğretim (Lise ve Dengi)
Lise ve Dengi Okul İklimlendirme ve Soğutma Ortaöğretim (Lise ve Dengi)
Lise ve Dengi Okul İklimlendirme Sistemleri Ortaöğretim (Lise ve Dengi)
Sınav Kategorisi Sınav Adı Sınav Puan Türü En Az Puan Limiti Sınav Giriş Tarihi
Kamu Personel Sınavları KPSS KPSSP94 60

Çalışma Adresi : İŞÇİ BLOKLARI MAH. M.YAZICIOĞLU CAD. 51/B YÜZÜNCÜYIL 06530 ÇANKAYA

Makine Bakımcı Alımı

Adayların tehlikeli sınıfa tabi işlerde çalışabileceklerini sağlık kurulu raporu ile belgelemeleri gerekmektedir. Adayların ayrıca bulaşıcı hastalığının olmaması ve vardiyalı olarak çalışabilmeleri de aranan diğer başvuru şartları arasındadır. İlan kapsamında 1 işçi istihdam edilecek olan işe alınacak olan aday Erzincan ilimizde çalışacaktır.

Genel Birim Adı Genel Bölüm Adı Öğrenim Seviyesi
Lise ve Dengi Okul Makine Teknolojisi Ortaöğretim (Lise ve Dengi)
Sınav Kategorisi Sınav Adı Sınav Puan Türü En Az Puan Limiti Sınav Giriş Tarihi
Kamu Personel Sınavları KPSS KPSSP94 60

Çalışma Adresi : ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ 1. CAD. NO: 6 ERZİNCAN MERKEZ

Kasap Alımı

Adayların tehlikeli sınıfa tabi işlerde çalışabileceklerini sağlık kurulu raporu ile belgelemeleri gerekmektedir. Adayların ayrıca bulaşıcı hastalığının olmaması ve vardiyalı olarak çalışabilmeleri de aranan diğer başvuru şartları arasındadır. Adayların ayrıca MEB, ESK ve İŞKUR tarafından düzenlenen et işçiliği ve kasaplık eğitiminden yani SEKAP sertifikasına sahip olmaları veya tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde çalıştırılacakların mesleki eğitimlerine dair yönetmelikte yer alan meslek eğitim belgelerinden birisine sahip olmaları veya et endüstrisi eğitimi görmüş olmaları gerekmektedir. Adaylar için noter kurası 6 Aralık 2017 tarihinde Sivas Et Kombinası Müdürlüğünde yapılacaktır. İlan kapsamında 4 işçi istihdam edilecektir.

Çalışma Adresi : KOVALI KÖYÜ MEVKİ ULAŞ SİVAS / TÜRKİYE

Kura Yeri Kura Tarihi Kura Saat Dilimi
KOVALI KÖYÜ MEVKİ ULAŞ/SİVAS 06.12.2017 14:00 – 15:00

Bu yazımızda Et ve Süt Kurumu tarafından yayınlanan işçi alımı ilanı hakkında başvuru detaylarına yer verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca kurum tarafından yayınlanan bütün ilanlara Et ve Süt Kurumu iş başvuru formu sayfamızdan ulaşmanız mümkündür.


DİĞER ET VE SÜT KURUMU HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, et ve süt kurumu konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan et ve süt kurumu duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle