Galatasaray Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Gerçekleştirecek

Galatasaray Üniversitesi yayınlamış olduğu ilan kapsamında 4/B sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. Galatasaray Üniversitesi sözleşmeli personel alımı kapsamında programcı, büro personeli ve destek personeli olmak üzere toplamda 6 personel alımı yapacaktır. Galatasaray Üniversitesi personel alımı ilanı hakkında başvuru formu, başvuru tarihleri, başvuru şartları gibi detaylı ilan bilgileri haberimiz devamında yer almaktadır.

İçindekiler

 • Galatasaray Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2017
 • Başvuru Sınav Tarihleri ve Yeri

Galatasaray Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2017

Üniversitemize 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi gereğince Bakanlar Kurulu Kararı ile 28.06.1978 tarih ve 16330 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına ilişkin Esaslar”ın “Sınav Şartı” başlıklı ek 2’nci maddesinin (b) fıkrasına göre 4 adet Büro Personeli ile 1 adet Destek Personeli, ek 2’nci maddesinin (c) fıkrasına göre 1 adet Programcı Sözleşmeli Personel alınacaktır. Başvuru şartları aşağıda belirtilmiştir.

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak.
 • Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmış olmak.
 • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 53. Maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla sağlık açısından görevini devamlı yapmasına engel bir hali bulunmamak.

Başvuru Sınav Tarihleri ve Yeri

Başvurular Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen yapılacaktır. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Programcı pozisyonunun sınav bilgileri www.gsu.edu.tr web adresinde daha sonra ilan edilecektir.

UNVANI ADEDİ ARANAN NİTELİKLER
Programcı 1 a) Yükseköğretim kurulularının bilgisayar programcılığı ile ilgili
bölümlerinden en az önlisans düzeyinde mezun olmak veya en az
önlisans mezunu olmak koşuluyla bilgisayar programcılığı alanına ilişkin
ders aldığını belgelendirmek veya bu alanda Milli Eğitim Bakanlığı
onaylı sertifika sahibi olmakb) En az (D) düzeyinde KPDS veya dengi yabancı dil bilgisine sahip
olmak. (Yabancı dil sınav sonuçları “5” yıl süreyle geçerlidir.)
Büro Personeli 2 Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici
Asistanlığı, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici
Asistanlığı önlisans programlarının birinden mezun olmak
Büro Personeli 1 İnsan Kaynakları, Personel Yönetimi, insan Kaynakları Yönetimi
programlarının birinden en az önlisans düzeyinde mezun olmak
Büro Personeli 1 Halkla ilişkiler, Halkla ilişkiler ve Reklamcılık, Halkla ilişkiler ve Tanıtım,
iletişim ve Halkla ilişkiler programlarından birinden en az önlisans
düzeyinde mezun olmak
Destek

Personeli

1 Ortaöğretim mezunu olmak, E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, en
az 5 yıl şoförlük deneyimine sahip olmak

Programcı Pozisyonu İçin Yabancı Dil Şartı

Adayların, Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (KPDS-YDS) veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilmiş bulunan bir sınavdan en az (D) düzeyinde puan almış olması gerekmektedir. Yurt içi veya yurt dışında İngilizce dili ile öğretim yapan üniversitelerden lisans düzeyinde mezun olanlar ile yurt içinde lisans düzeyinde öğrenim gördükten sonra ana dili İngilizce olan yabancı ülkelerde İngilizce dilinde Yüksek Lisans veya Doktora yapanların İngilizce dil düzeyleri (D) olarak kabul edilir.

KPSS PUANININ TÜRÜ VE GEÇERLİLİK YILI ÖSYM tarafından 2016 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) puan türünden 50 ve üzerinde puan almış olan adaylar başvuruda bulunabilecektir. Lisans mezunlarının KPSSP3 puanı, ön lisans mezunlarının KPSSP93 puanı, ortaöğretim mezunlarının KPSSP94 puanı değerlendirilecektir.

Başvuru Sırasında İstenilen Belgeler

 • Başvuru Formu (www.gsu.edu.tr internet sayfasından temin edilebilir.),
 • Diploma fotokopisi,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Sağlık durumuna ilişkin yazılı beyan,
 • KPSS (B) grubu puanını gösteren belge fotokopisi,
 • Yukarıda yazılı olan özel şartlar bölümünde istenen belgeler,
 • Yabancı dil sonuç belgesi (Programcı pozisyonu için),
 • 1 adet fotoğraf. Adayların, ilgili belgeler ile birlikte ilan tarihinden itibaren 15 gün içinde Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. İlan edilen unvanlardan sadece birine başvuru yapılabilir.

Yerleştirme ve Atama İşlemleri

Büro personeli ve Destek Personeli pozisyonları için yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle yerleştirme yapılacaktır.

Programcı pozisyonu için usulüne uygun olarak başvuranlar arasında KPSS (B) grubu puan türünde yapılacak sıralamaya göre en yüksek puandan başlamak üzere ilk on (10) aday arasından Üniversitemiz tarafından yapılacak yazılı ve sözlü sınav başarısı sıralamasına göre yerleştirme yapılacaktır.

Yerleştirilmeye hak kazanan adayların hazırlanması gereken evrakları 15 gün içinde Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir. Belirtilen süre içinde başvuruda bulunmayan ya da sözleşmeyi imzaladığı halde göreve başlamayan adaylar nedeniyle boş kalan kadroya yedek adaylardan sırayla yerleştirme yapılacaktır.

Sınav ve yerleştirme ile ilgili diğer bilgiler Üniversitemizin www.gsu.edu.tr internet adresinde ilan edilecektir.

İlgililerin, ilanın gazetede yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içinde www.gsu.edu.tr internet adresinde mevcut başvuru formunu doldurarak şahsen yapılacak müracaatları kabul edilecektir. Eksik veya yanlış beyanda bulunan ve yapmış olduğu beyanı belgeleyemeyen adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak olup, atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecektir, bu kişilere Üniversitemiz tarafından bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

Bu yazımızda Galatasaray Üniversitesi tarafından yayınlanan personel alımı ilanı hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle