Gaziantep’e 70 Bin İşçi – Eleman Alımı Yapılacak !

Gaziantep Organize Sanayi Bölge Başkanı Cahit Nakıboğlu binlerce iş bekleyen kişiye müjdeli haber verdi. Cahit Nakıboğlu 2016 yılına kadar yeni yatırımlarla birlikte Gaziantep’e 70 bin yeni işçi alımı gerçekleştireceklerini açıkladı. Başvuru tarihleri, başvuru formu, başvuru şartları ve Gaziantep işçi alımı ile ilgili diğer detaylara yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

İçindekiler

  • GAZİANTEP İŞÇİ ALIMI
  • GAZİANTEP ELEMAN ALIMI

GAZİANTEP İŞÇİ ALIMI

İşsizliğin gün ve gün arttığı günümüzde yeni işçi alımı haberleri ve bu doğrultuda yapılmış ya da yapılacak olan yatırımlar iş bekleyen vatandaşlar tarafından umutla karşılanıyor. Bunlardan bir tanesi de Gaziantep’ten geldi.  Cahit Nakıboğlu yapılan sosyal yardımların aynı zamanda insanları tembelliğe ittiği ve şu anda bir çok fabrikanın işçi bulmakta zorlandığını dile getirdi.

İşsizliğin aksine Türkiye’de işçi sıkıntısının had safhada olduğunu savunan Nakıboğlu, “Sadece şu anda 130 bin insanın çalıştığı Gaziantep’te, 2016 yılı sonuna kadar yeni yatırımların devreye girmesiyle 70 bin yeni işçiye ihtiyaç var. Ancak işçi bulamıyoruz. Türkiye’de işletmelerin yaşadığı eleman sıkıntısını gidermek için 18-45 yaş arası eli ayağı sağlam insanlara sosyal yardım yapılmamasını istiyoruz” dedi. Aynı zamanda Organize Sanayi Bölge Üst Kurulu Başkanı da olan Cahit Nakıboğlu, 5’inci OSB’nin kurulumunun başlandığı Gaziantep’te 130 bin işçinin çalıştığını söyledi. Sanayicinin kalifiye elemanın yanı sıra düz işçi aradığını ancak bulamadığını savunan Nakıboğlu, bunun temel sebebinin ise sosyal yardımlar nedeniyle insanların suistimal ederek çalışmamayı tercih etmesinden kaynaklandığını ifade etti.

GAZİANTEP ELEMAN ALIMI

Cahit Nakıboğlu, geçmişte sigortalı olarak çalışmak için çabalayan insanların artık devletin iyi niyetle yaptığı sağlık ve diğer sosyal yardımları suistimal edildiğini belirterek, “Eskiden insanlar işletmelere gider ve ‘beni sigortalı et, karın tokluğuna çalışırım’ derdi. Şimdi devletin iyi niyetle yaptığı sosyal yardımlar ile insanlar çalışmıyor. İş başvurusunda bulunanlar ise şimdi; ‘sigortalı’ olmam diyor. Niye; çünkü sigortalı olunca sağlık ve diğer sosyal yardımlardan yararlanamayacak. Biz de Organize Sanayi Bölgesi olarak hiçbir işletmede sigortasız adam çalıştırmıyoruz” dedi.

Cahit Nakıboğlu, 130 bin işçinin çalıştığı Gaziantep’te önümüzdeki yıl sonuna kadar 70 bin yeni işçiye daha ihtiyaç olduğunu belirterek, “Şu anda Gaziantep’teki OSB’lerde 130 bin işçi çalışıyor. 5’inci Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyete geçen ve geçecek olan fabrikaların alacağı işçilerle tahminimize göre yıl sonunda işçi sayısı 150 bin civarında olacak. Ancak yapımı süren 5’inci OSB’de yeni yapılan fabrika inşaatların tamamlanmasının ardından 2016 sonunda işçi sayısını 200 bin olarak tahmin ediyoruz. Yani önümüzdeki yıl sonuna kadar Gaziantep’te 70 bin işçiye daha ihtiyaç var” diye konuştu.

Gaziantep güncel iş ilanları, iş bulma haberleri, personel alımı ve memur alımı hakkında son dakika gelişmelerini www.iskur.web.tr adresi üzerinden en güncel haliyle takip edebilirsiniz.


DİĞER İŞÇİ ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, işçi alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan işçi alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle