Kilis Belediyesi personel alımı ve iş ilanları

Kilis Belediyesi personel alımı

İçindekiler

  • Kilis Belediyesi Personel Alımı Yapacak Mı?
  • Kilis Belediyesi Güncel İş İlanları 2021
  • Kilis Belediyesi İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Kilis Belediyesi Personel Alımı Yapacak Mı?

Kilis, ülkemizin güneydoğusunda yer alan, Suriye ile komşu bir ilimizdir. 1995 yılında il statüsü kazanmıştır. 2021 yılı itibariyle Kilis ilimizin nüfusu 130 bini aşmış durumdadır. Kilis ilimiz her geçen gün büyümesini sürdüren illerimizden bir tanesidir. Kilis Belediyesi şehre modern bir kimlik kazandırabilmek adına çalışmalarına ara vermeksizin devam etmektedir. 2021 yılında da bu çalışmalarına devam edileceğini ve bu doğrultuda çok sayıda yeni yatırım yapılacağını açıklayan Kilis Belediyesi’nin bünyesindeki eleman açıklarını kapatabilmek adına personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapıp yapmayacağı vatandaşlarca merak edilmektedir. Bu yazımızda Kilis Belediyesi açık pozisyonları, güncel iş ilanları ve bu ilanlara ait iş başvurusu, iş başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi detaylı bilgiler yer almaktadır.

Kilis ekonomisi genel itibariyle tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Ancak Kilis Belediyesi sanayi yatırımlarına da ara vermeksizin devam etmektedir. Bu kapsamda Kilis organize sanayi bölgesi, Kilis OSB alanı ve Polateli – Şahinbey tekstil organize sanayi bölgelerine yeni firmaların katılabilmesi için oldukça hummalı bir çalışma içerisindedir. Bu bölgelerde faaliyet gösteren firmalarda 1500’ü aşkın personel istihdam edilmektedir. Bu doğrultuda yapılan yatırımlara ağırlık verilerek şehirdeki %10 seviyelerine ulaşmış olan işsizlik rakamlarını azaltılması hedeflenmektedir. Kilis Belediyesi ayrıca İŞKUR ile de bu kapsamda çeşitli anlaşmalar yapmıştır. Bu doğrultuda şehirde bulunan meslek edindirme kurslarının sayısı arttırılmakta ve bu bölgelere bay, bayan kalifiye eleman yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.  Ayrıca Kilis Belediyesi belediyecilik faaliyetlerinin aksamadan devam etmesi adına da çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmayı planlamaktadır. Bu personel alımları sadece il merkezinde değil aşağıda saymış olduğumuz ilçelerde de gerçekleştirilecektir.

  • Elbeyli
  • Musabeyli
  • Polateli

Kilis Belediyesi tarafından yayınlanan iş ilanları içinde teknisyen, tekniker, itfaiye memuru, zabıta memuru, programcı, şehir ve bölge planlamacısı, temizlik işçisi, aşçı, beden işçisi, büro memuru, şoför, güvenlik görevlisi, avukat, mimar, mühendis gibi çok sayıda kadro ve pozisyon yer almaktadır. Bu ilanların akabinde alınacak olan personeller sınavsız veya KPSS şartı ile alınacak olup, kadrolu, sözleşmeli, geçici ve daimi statülerde istihdam edileceklerdir.  İlanlarda ilköğretim, lise, ortaöğretim, ön lisans ve üniversite mezunu adayların iş başvurusu yapabilecekleri kadrolar yer alıyor. Ayrıca Belediye çok sayıda engelli personel alımı ve eski hükümlü işçi alımı da yapmayı planlıyor. Bu ilanlara nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi yazımız devamında anlattık. Aşağıda da Kilis ilimizde son dönemde verilmiş güncel kamu iş ilanları yer almaktadır.

Kilis Belediyesi Güncel İş İlanları 2021

Facebook Üzerinden Kilis İline Ait İş İlanlarını Takip Edebilmek İçin TIKLAYIN

Kilis Belediyesi İşçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

Kilis Belediyesi İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Kilis Belediyesi tarafından yapılması muhtemel personel alımlarına ait iş ilanlarının sene içerisinde kademeli olarak yayınlanması bekleniyor. İlanlar henüz yayınlanmaya başlanmadı. Ancak ilanlar yayınlandığında ilanlara ait başvuru formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi detaylı tüm ilan bilgileri www.iskur.web.tr İnternet adresimiz üzerinde ve http://www.kilis.bel.tr/ Kilis resmi İnternet adresi üzerinde yer alacak. Bu ilanları kaçırmamak ve anında iş başvurusu yapmak için tek yapmanız gereken ise sosyal ağlardan bizleri takip etmek. İlanlar yayınlandığında gerek sitemiz üzerinden gerekse de sosyal ağlardan gerekli duyurular yapılacaktır. Şayet bu ilanların yayınlanmasını beklemeden iş başvurusu yapmak istiyorsanız da Kilis Belediyesi binasında yer alan insan kaynakları departmanına özgeçmişiniz ile başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak buraya yapacak olduğunuz iş başvurusu sadece ilgili iş ilanları yayınlandığı takdirde değerlendirilmeye alınır. Bu sebepten dolayı çoğu durumda “Şu an için belediyemize herhangi bir personel alımı yapılmamaktadır.” denilerek geriye çevrilebilirsiniz. Bu duruma düşmemek adına ilanların yayınlanmasını beklemeniz ve belirteceğimiz usullerde başvurunuzu gerçekleşirmenizi önermekteyiz. Harici olarak diğer web adresleri üzerinde bulunan Kilis Belediyesi iş ilanları haberlerine de itimat etmeyiniz. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER KİLİS BELEDİYESİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, kilis belediyesi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan kilis belediyesi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle