Kültür ve Turizm Bakanlığı iş ilanları ve iş başvurusu

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 2003 yılında 4848 sayılı kanun nezdinde kurulmuş olan bir bakanlıktır. Bu Kanunun ve aynı zamanda Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın amacı; kültürel değerleri yaşatmak, geliştirmek, yaymak, tanıtmak, değerlendirmek ve benimsetmek, tarihî ve kültürel varlıkların tahribini ve yok edilmesini önlemek, yurdun turizme elverişli bütün imkanlarını ülke ekonomisine olumlu katkı sağlayacak şekilde değerlendirmek, turizmin geliştirilmesi, pazarlanması, teşvik ve desteklenmesi için gerekli önlemleri almak, kültür ve turizm konularıyla ilgili kamu kurum ve kuruluşlarını yönlendirmek ve bu kuruluşlarla iş birliğinde bulunmak, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör ile iletişimi geliştirmek ve iş birliği yapmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığının kurulmasına, teşkilat ve görevlerine ilişkin esasları düzenlemektir. Kültür ve Turizm Bakanlığı bu görevlerini aksamadan yerine getirmek adına ve ihtiyaçları sebebi ile her sene çok sayıda personel alımı, eleman alımı, işçi alımı ve memur alımı yapmaktadır. Yazımız devamında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanan veya yayınlanacak olan bütün iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, kariyer fırsatları ile bu ilanlara ait iş başvuru formu, başvuru şartları, başvuru tarihleri gibi iş başvurusu detayları yer almaktadır.

İçindekiler

  • Kültür ve Turizm Bakanlığı İş İlanları 2021
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Kültür ve Turizm Bakanlığı İş İlanları 2021

Kültür ve Turizm Bakanlığı; tarihi ve kültürel varlıkları korumak, turizmi milli ekonominin verimli bir sektörü haline getirmek için yurdun turizme elverişli bütün imkanlarını değerlendirmek gibi görevleri başarı ile yerine getirmektedir. Kültür ve Turizm Bakanlığı bu görevlerini yerine getirirken çok sayıda yeni personele ihtiyaç duymaktadır. Kültür ve Turizm Bakanlığı bu amaçla her sene çok sayıda eleman alımı, personel alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmaktadır. Bakanlık tarafından yayınlanan bütün iş ilanları aşağıda maddeler halinde verilmiştir.

  • Kültür ve Turizm Bakanlığı 140 İşçi Alımı İçin TIKLAYIN
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı Büro Memuru Alımı İçin TIKLAYIN
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı Engelli İşçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanan veya yayınlanacak olan iş ilanları içinde; kontrolör, avukat, kütüphaneci, müze araştırmacısı, arkeolog, sanat tarihçisi, antropolog, Hititolog, etnolog, filolog, mimar, mühendis, tekniker, teknisyen, şehir plancısı, grafiker, tercüman, heykeltraş, restoratör, sosyolog, arşiv uzmanı, tarihçi, uzman yardımcısı gibi çok sayıda kadro ve pozisyon yer almaktadır. Ayrıca engelli personel alımı, eski hükümlü işçi alımı ve stajyer alımı da yapılmaktadır. Tüm bu yayınlanan ilanlara ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu bay ve bayan adaylar iş başvurusu yapabileceklerdir. Peki Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanan iş ilanlarına nasıl ve nereden iş başvurusu yapılır?

Kültür ve Turizm Bakanlığı İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanan veya yayınlanacak olan tüm iş ilanları www.iskur.web.tr adresimiz üzerinde yer almaktadır. Bu ilanları takip etmek, ilanlara ait iş başvuru formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi bilgileri öğrenmek ve anında iş başvurusu yapmak için sosyal ağlardan bizleri takip edebilirsiniz. İlanlar yayınlandığında sosyal mecralardan gerekli duyuruları siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız. Bunun dışında kurumun insan kaynakları gibi çeşitli departmanlarına öz geçmiş bırakarak yapacak olduğunuz iş başvuruları kati suretle kabul edilmemektedir. Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde çalışmak için ilanların yayınlanmasını beklemeli ve bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Kültür ve Turizm Bakanlığı iş ilanları ve işe alım süreci hakkında detaylı bilgiler paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, kültür ve turizm bakanlığı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan kültür ve turizm bakanlığı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle