Malatya Büyükşehir Belediyesi Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi yayınlamış olduğu iş ilanı ile tam zamanlı sözleşmeli personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Malatya Belediyesi iş ilanı kapsamında inşaat mühendisi, makine mühendisi, bilgisayar mühendisi ve şehir plancısı alımı gerçekleştirecektir. İlan kapsamında 9 sözleşmeli personel istihdam edilecektir. Adaylar ilana 7 Kasım 2017 Salı günü mesai bitimine kadar başvuru yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri ile ilana dair diğer detaylı bilgilere haberimiz devamından ulaşabilirsiniz.

İçindekiler

 • Malatya Büyükşehir Belediyesi Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2017
 • Malatya Belediyesi Personel Alımı Başvurusu 2017

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2017

5393 Sayılı Belediye kanununun 49. Maddesi gereğince boş bulunan aşağıda sınıfı unvanı adeti ve öğrenim durumu belirtilen 9 adet kadroya tam zamanlı Teknik Personel alımı yapılacaktır. Adaylarda aranan başvuru şartları aşağıda maddeler halinde verilmiştir.

 • 657 Sayılı Devlet memurları kanununun 48. Maddesindeki belirtilen şartları taşımak,
 • Üniversitelerin ilgili bölümünden mezun olmak, başka bir kurumda sözleşmesi bulunmamak,
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek sağlık sorunları bulunmaması,
 • 2016 yılı KPSS P3 (Lisans) puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak,
 • KPSS puan esas alınarak yapılacak başarı puan sıralamasına göre ilan edilen pozisyonun 10 katı adayın içerisinde bulunmak,
 • Alanında 2(iki) yıl iş tecrübesi olmak (SGK) döküm belgesini ibraz etmek,
 • Taksirli suçlar hariç olmak üzere ağır hapis veya 6 aydan fazla veya affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve resmi ihale ve satımlara fesat karıştırma devletin sırlarını açığa verme suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.
 • Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması olumlu olmak,
SIRA NO UNVANI ADETİ SINIFI ÖĞRENİM DURUMU
1 Mühendis (İnşaat Mühendisi) 6 TH Lisans Mezunu (4 yıllık)
2 Mühendis (Makine Mühendisi) 1 TH Lisans Mezunu (4 yıllık)
3 Mühendis (Bilgisayar Mühendisi) 1 TH Lisans Mezunu (4 yıllık)
4 Şehir Plancısı 1 TH Lisans Mezunu (4 yıllık)

Adaylardan başvuru sırasında talep edilen belgeler aşağıda maddeler halinde verilmiştir.

 1. Başvuru dilekçesi
 2. Öğrenim durum belgesi fotokopisi
 3. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 4. Fotoğraf (2 adet)
 5. Özgeçmiş CV
 6. İkamet belgesi
 7. Sağlık raporu
 8. Alanında 2(iki) yıl iş tecrübesi olmak(SGK) döküm belgesini ibraz etmek,
 9. Erkek adaylar için Askerlik ile ilgili İlişkisi bulunmamak,
 10. KPSS ÖSYM Sınav Sonuç belgesini ibraz etmek
 11. Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu,

Adayların başvuru veya atama işlemleri için istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılır ve göreve başlatılmaz, göreve başlatılmış olsalar dahi atamaları iptal edilir. Bu kişiler hiçbir hak talep edemezler ve haklarında 29.09.2004 tarih ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununu ilgili hükümleri uygulanmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.

Malatya Belediyesi Personel Alımı Başvurusu 2017

Yukarıda belirtilen şartları taşıyan adaylar, istenilen belgeler ile birlikte 07.11.2017 Salı günü mesai bitimine kadar İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığına şahsen müracaat edeceklerdir. Üçüncü şahıslar eliyle, faks, posta veya elektronik posta (e-mail) ile yapılan müracatlar kabul edilmeyecektir.

20.11.2017 – 21.11.2017 tarihlerinde saat 10:00’da Malatya Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binasında sözlü mülakat yapılacaktır. Sözlü sınavda adayların; meslek, genel kültür, kavrayış, ifade ve temsil kabiliyeti, davranış ve mesleğe uygunluğu gibi niteliklere sahip olup olmadığı göz önünde bulundurulacaktır.

Bu yazımızda Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan personel alımı ilanı hakkında başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi detaylı ilan bilgilerine yer verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca belediye tarafından yayınlanmış olan bütün ilanlara Malatya Belediyesi İş İlanları sayfasından ulaşabilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle