ÖSYM iş ilanları ve iş başvurusu detayları

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, kısaca ÖSYM, yükseköğretim programlarına girmek için başvuran adaylar arasından, başarılı olma olasılıkları diğerlerinden daha yüksek olanları seçerek bu programlara yerleştirmek amacı ile 1974 yılında kurulmuş olan devlet kurumudur. Merkezi Ankara’da bulunmaktadır.  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, Yükseköğretim Kurulunun tespit ettiği esaslar çerçevesinde yükseköğretim kurumlarına öğrenci alınması amacıyla sınavları hazırlayan ve yapan, öğrenci isteklerini de göz önünde tutarak Yükseköğretim Kurulunun tespit ettiği esaslara göre değerlendiren, öğrenci adaylarının yükseköğretim kurumlarına yerleştirilmesini sağlayan ve bu faaliyetlerle ilgili araştırmalar ve diğer hizmetleri yapan Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na bağlı bir kuruluştur. ÖSYM her sene faaliyetlerinin aksamaması adına çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir. ÖSYM iş ilanları, iş başvurusu, iş imkanları ile bunlara ait iş başvuru formu, tarihleri ve şartları gibi detaylı ilan bilgileri haberimiz devamında yer almaktadır.

İçindekiler

  • ÖSYM Güncel İş İlanları 2021
  • ÖSYM İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

ÖSYM Güncel İş İlanları 2021

ÖSYM her sene çok sayıda iş ilanı yayınlamaktadır. Bu iş ilanları ile çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapacağını duyurmaktadır. ÖSYM iş ilanları içinde avukat, imam, biyolog, bekçi, öğretim elemanı, güvenlik görevlisi, araştırma görevlisi, mühendis, sınav görevlisi, uzman personel alımı gibi sayısız kadro ve pozisyonda personel alımı gerçekleştirmektedir. İlanlarda ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu adayların iş başvurusu yapabilecekleri kadrolar ve pozisyonlar yer almaktadır. İlanlarda ayrıca eski hükümlü yani sabıkalı personeller ile özürlü yani engelli personellerin iş başvurusu yapabilecekleri kadrolar ve pozisyonlar yer almaktadır. Aşağıda ÖSYM tarafından yayınlanmış olan en son iş ilanları bulunmaktadır. Bu ilanlara nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi yine yazımız devamında anlattık.

  • ÖSYM Avukat Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • ÖSYM Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı İçin TIKLAYIN
  • ÖSYM Sözleşmeli Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • ÖSYM Memur Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • ÖSYM Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

İlanların akabinde işe alınacak olan personeller sözleşmeli, daimi, kadrolu, geçici gibi çeşitli statülerde istihdam edileceklerdir. Yeni iş ilanları yayınlandıkça yukarıda vermiş olduğumuz liste de güncellenmeye devam edecektir. Peki tüm bu ilanlara nasıl iş başvurusu yapılır?

ÖSYM İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

ÖSYM tarafından yayınlanan veya yayınlanacak olan bütün iş ilanları www.iskur.web.tr adresimiz üzerinde yer almaktadır. İlanlar yayınlandığı anda ilanlardan haberdar olmak ilanlara ait iş başvuru formu, başvuru tarihleri, başvuru şartları, iş talep formu gibi detaylı ilan bilgilerini görmek ve ilanlara anında iş başvurusu yapmak için sosyal ağlardan bizleri takip edebilirsiniz. İlanlar yayınlandığı anda siz değerli okurlarımız ile ilgili detayları anında paylaşacağız. Harici olarak ÖSYM ilanlar yayınlanmadan bünyesine yapılan iş başvurularını kabul etmemektedir. Bu sebepten dolayı ÖSYM bünyesinde çalışmak için ilanların yayınlanmasını beklemeli ve bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. ÖSYM iş ilanları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi ise yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ÖSYM HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, ösym konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan ösym duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle