PTT Sözleşmeli Personel Alımı Yazılı Sınavı Kaldırıldı

PTT, idari hizmet sözleşmesiyle personel alımını düzenleyen yönetmelikte ani bir kararla değişiklikler yaptı. Bunlardan bir tanesi ise yazılı sınav ile personel alımının kaldırılması.

İçindekiler

  • PTT PERSONEL ALIMI YAZILI SINAV KALKTI
  • İDARİ HİZMET SÖZLEŞMESİNE GEÇEN 6 GRUP PERSONELE MÜDÜRLÜK YOLU AÇILDI
  • PTT PERSONELLERİNİN SENDİKALARA ÜYE OLMA YASAĞI

PTT PERSONEL ALIMI YAZILI SINAV KALKTI

PTT,  yazılı sınav ile personel alımına imkan veren hükümde değişikliğe gitti. Buna göre PTT sözleşmeli personel alımları KPSS sınavında en yüksek puanı alan 4 katı adaya uygulanacak olan sözlü sınav ile yani mülakat ile gerçekleştirilecek.

İDARİ HİZMET SÖZLEŞMESİNE GEÇEN 6 GRUP PERSONELE MÜDÜRLÜK YOLU AÇILDI

Yönetmeliğe eklenen maddeye göre 4 yıllık bir yükseköğretim kurumu mezunu olup, 10 yıl hizmet süresini dolduran ve idari hizmet sözleşmesine geçiş yapan kişiler ( müdür yardımcısı, uzman, amir, teknik amir, teknik uzman ve istatistikçiler ) PTT tarafından ihtiyaç duyulduğu taktirde şube müdürü yada müdür kadrosuna atanabilecekler.

İlgili hüküm şu şekildedir:

“”(3) Mülga T.C. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğünde 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin eki (II) sayılı cetvele tabi Müdür Yardımcısı, Uzman, Amir, Teknik Amir, Teknik Uzman ve İstatistikçi pozisyonunda görev yapan, en az dört yıllık yükseköğrenim mezunu, on yıl hizmeti bulunan ve idari hizmet sözleşmeli personel statüsüne geçen personelden, PTT’nin personel politikası, hedef ve stratejileri ile boş pozisyon durumu, liyakat ve birim yöneticisinin görüşü esas alınarak Yönetim Kurulunca uygun görülenler ilgililerin muvafakati alınmak kaydıyla Şube Müdürü veya Müdür pozisyonlarına atanabilir”

PTT PERSONELLERİNİN SENDİKALARA ÜYE OLMA YASAĞI

PTT’de çalışan yöneticiler, denetim personeli ve avukatlar, kamu görevlileri sendikalarına üye olamıyordu. Bu yasak yeni eklenen madde ile kaldırıldı. Ayrıca PTT tarafından yayınlanmış olan ilanlara PTT personel alımı iş ilanları sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle