Rize Çay İşletmeleri ( ÇAYKUR ) 200 Geçici İşçi Alımı İlanı

Rize Çay İşletmeleri ( Çaykur ), Rize, Giresun, Artvin ve Trabzon illerindeki fabrikalarda çalıştırılmak üzere 200 geçici işçi alımı yapacak. Çaykur geçici işçi alımı ilanı 2016 yılı yaş çay kampanyası döneminde işçi ihtiyacını karşılamak amacıyla verildi. İlan için son başvuru tarihi 15 Şubat 2016 olarak belirlendi. Çaykur işçi alımı ilanı için diğer başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri gibi bilgilere haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Rize Çay İşletmeleri ( Çaykur ) 200 Geçici İşçi Alımı İlanı

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün (ÇAYKUR) Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun’un il ve ilçelerindeki fabrikalarında, 2016 yılı yaş çay kampanyası döneminde mevsimlik işçi statüsünde çalıştırılmak üzere, Meslek Yüksek Okullarının Çay Eksperliği veya Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi bölümünden mezun, 200 kişilik Önlisans düzeyinde Çay Eksperi mesleğinde geçici işçi alımı yapılacaktır.

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerinden veya İŞKUR Hizmet Noktalarından şahsen ya da (www.iskur.gov.tr) internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler.Bu talebe engelli, eski hükümlü ve terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananlar (TMY) da başvurabilirler.Başvurularda 2014 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları geçerli olup, KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış adayların başvurusu kabul edilecektir.Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir.

Bu talebe yapılacak başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınacaktır. İşgücü talebi ilan edildikten sonra Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun’un il veya ilçelerinde ikamet edenler dışında, diğer illerden ikametini Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun’un il veya ilçelerine taşıyan adayların başvurusu kabul edilmeyecektir.

KPSS kapsamında yayımlanan bu talebe müracaat eden adaylar içerisinden en yüksek puana sahip olandan başlamak üzere açık iş sayısının üç katı ve merkezi sınav puanı istenmeden müracaat eden öncelikli adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre yine açık iş sayısının üç katı olacak şekilde düzenlenecek nihai listelerde yer alacak adayların isim ve iletişim bilgileri ÇAYKUR’a bildirilecektir.

Talebe başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce ÇAYKUR’a ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılacaktır. ÇAYKUR’un talebi halinde listeden çıkarılan adayların yerine aynı sayıda ve aynı listeden, sıra gözetilerek bir defaya mahsus olmak üzere açık iş sayısının üç katını tamamlayacak şekilde ek liste gönderilecektir.

ÇAYKUR tarafından yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı adaylara yazılı olarak bildirilecektir.İşe girmeye hak kazanan kişiler, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun illerindeki kontenjan açığı bulunan yaş çay fabrikalarında, 2016 yılı yaş çay kampanyasında mevsimlik işçi statüsünde işe başlatılacaklardır. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli (daimi) veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurularının geçersiz hale getirilmesi ve işe alım işlemlerinin iptal edilmesinde, Kurumun ve ÇAYKUR’un yasal işlem yapma hakkı saklıdır.

Talep, Rize Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından yayımlanmış olup, (Tlf: 0 (464) 213 04 10/ 214 04 36/ 213 04 50/ 213 04 53 nolu telefonlardan detaylı bilgi alınabilir.

Meslek Bilgileri

Meslek Deneyim (Yıl) Öğrenme Türü
Çay Eksperi Okuldan

Öğrenim Bilgileri

Genel Birim Adı Genel Bölüm Adı Öğrenim Seviyesi
Meslek Yüksek Okulu Önlisans Çay Eksperliği Önlisans
Meslek Yüksek Okulu Önlisans Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi Önlisans

Çaykur İşçi Alımı Sınavı 

Sınav Kategorisi Sınav Adı Sınav Puan Türü En Az Puan Limiti Sınav Giriş Tarihi
Kamu Personel Sınavları KPSS KPSSP93 60

Çalışma Adresi Bilgisi

Yer : Yurtiçi

Çalışma Adresi : EKREM ORHON MAHALLESİ /
53080 RİZE MERKEZ
RİZE / TÜRKİYE

Tercih Edilen İkametgah İlçeleri :

Diğer Bilgiler

İşveren Türü Kamu
Toplam Açık İş Sayısı 200
İş Sözleşmesi Tipi Belirli Süreli (Geçici)
Çalışma Şekli Tam Süreli

Rize Çay İşletmeleri yani Çaykur tarafından her sene yılın belirli dönemlerinde açılan Çaykur işçi alımı ilanına her sene alınacak olan işçi sayısından çok daha fazla başvuru gelmektedir. Bu sebepten elinizi çabuk tutarak başvurunuzu gerçekleştirmeniz ve başvuru şartlarını dikkatli incelemeniz önemlidir. Bu haberimizde Çaykur geçici işçi alımı ilanı hakkında başvuru şartları, başvuru formu, Çaykur işçi alımı ne zaman başlayacak ve başvuru tarihleri  gibi bilgilere yer verdik. Konu hakkında soru, sorun yada görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz. Ayrıca kurum tarafından yayınlanan diğer ilanlara ulaşmak için Çaykur İş İlanları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


DİĞER İŞÇİ ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, işçi alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan işçi alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle