Sağlık Bakanlığı 10 Bin Personel Alımı Yapacak !

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş haziran ayına kadar Sağlık Bakanlığı kadrosuna 10 bin personel alımı gerçekleştirileceğini açıkladı.  2015 Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları yazımızın devamında.

İçindekiler

  • SAĞLIK BAKANLIĞI 2015 PERSONEL ALIMI
  • SAĞLIK BAKANLIĞI ELEMAN ALIMI DETAYLARI

SAĞLIK BAKANLIĞI 2015 PERSONEL ALIMI

Sağlık Bakanlığı bünyesine haziran ayına 10 bin eleman alımı, 8 bin de hizmet alımı personeli , Haziran ayından sonra ise 5 bin ilave kadro açılarak yine personel alımı gerçekleştirilecek. Yıl içerisinde müsteşar Eyüp Gümüş’ün açıklamaları neticesinde toplamda 23 Bin eleman alımı yapılacak.  Bu rakamlara ise her sene ortalama olarak mezun olan 2 bin doktor alımını katmadıklarını dile getirdi.  İlan henüz açıklanmadı. Ancak edinilen bilgilere göre Hazirana kadar yapılacak olan personel alımında 7 bin hemşire ve ebe olacağı bilgisini edindik. Bunların dışında diş hekimi, sağlık teknikeri başta olmak üzere diğer pozisyonlar için de eleman alımı gerçekleştirilecek.  Fakat kadronun büyük çoğunluğu sağlık teknikeri, ebe ve hemşire bölümlerine ayrılacak.  Bunların yanında 900 diş hekimi alımı yaparak Aile hekimleri ve Aile Sağlık Merkezlerinde istihdam edilecekler.

SAĞLIK BAKANLIĞI ELEMAN ALIMI DETAYLARI

Sağlık Bakanlığı personel alımı için 10 bin kontenjan 2015 Haziran ayına kadar yapılacak. Başvuru şartları, başvuru tarihi ve başvuru formu henüz açıklanmadı. Açıklandığında ilk olarak iskur.web.tr adresi üzerinden öğrenebilirsiniz. 

 


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle