Sağlık Bakanlığı 25 Bin Personel Alımı Yapmaya Hazırlanıyor!

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, NTV’de katıldığı bir programda çok önemli açıklamalarda bulundu.  Bakan Müezzinoğlu, 4 bin yeni halk sağlığı merkezi açılacağını ve 2017 yıl sonu itibariyle aile hekimi sayısının 30 bini geçeceğini belirtti. Ayrıca sağlıkta yapılacak olan atamalar konusunda da merak edilenlere yer verdi. Buna göre sağlıkta ilk atamaların haziran-temmuz aylarında yapılacağı belirtildi. Sağlık Bakanlığı 10 bin sözleşmeli personel alımı ve hizmet alımı yoluyla da 11 bin personel alımı gerçekleştirileceğini belirtti. Bu alımlarla beraber toplamda 25-26 bin personel alımı yapılacak.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yapacakları personel alımı haricinde başkanlık sistemi hakkında sorulan sorulara da yanıt verdi. Müezzinoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

(Başkanlık sistemi) Türkiye’de temel sorun sistem. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir dememize rağmen ne yazık ki, bu sözün gereğini sisteme adapte etmemişiz. Demokrasimize çok partili yapımıza ve yönetim anlayışımıza. Ne yazık ki, bu ülkede demokrasinin köklü yerleşmesinde, sistemi millet lehine kurgulamamızda sorunumuz var. Sistemin milletin lehine güçlü yürümesinde bir sıkıntımız var.

2007’de TBMM’nin hakkı olan bir cumhurbaşkanı seçimini kapalı kapılar ardından güç odakları engelledi. “367 olmadan cumhurbaşkanı seçilmez” dendi. O gün sistemi korumak gibi görev üstlenen Anayasa Mahkemesi bile çocukların bile gülebileceği, “367 olmadan cumhurbaşkanı seçimi yapılamaz” diyerek, 364 milletvekili olan Ak Parti’ye cumhurbaşkanı seçimi yaptırmadılar. Bedeli AK Parti mi ödedi? Bedeli siyasi partiler mi ödüyor, millet ödüyor. 2014 Ağustosu’nda millet kendi cumhurbaşkanını seçti. Yüzde 52’yle seçilen bir cumhurbaşkanı, sistemin milletin seçtiği bir iktidar ve onun genel başkanı.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle