Sahil Güvenlik Komutanlığı 3.500 Subay ve Astsubay Alımı Yapacak!

Sahil Güvenlik Komutanlığı Subay ve Astsubay Alımı

İçişleri Bakanı Efkan Ala, dün yapmış olduğu açıklamalarda ülkemizi ilgilendiren önemli konularda açıklama bulundu. Bunlardan bir tanesi de subay ve astsubay öğrenci alımı ile ilgili olan açıklamaydı. Buna göre 1 Ocak 2017’den itibaren öğretimine başlamak üzere toplamda 500 subay alımı ve 3 bin astsubay alımı gerçekleştirilecek. Alımlar darbe teşebbüsü sonrasında subay ve astsubay açığı artmış olan Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde gerçekleştirilecek. İşte Efkan Ala’nın açıklamalarının tamamı.

Asker sivil ilişkilerinde sistemin reformuna yönelik çok ciddi adımlar attık . Ve daha pratik adımlar attık. Mesela Zırhlı birliklerin merkezlerden çıkarılması. Jandarma’nın , Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın tamamen İçişleri Bakanlığı’na bağlanması. Şimdi Genelkurmay ilişkileri, okullar , mesela okulların artık sivil kaynaktan alınacak olması, bu neden önemli, hem jandarmada, hem sahil güvenlikte hem kara kuvvetlerinde bu kaynaklardan alınacak.

Bu okullara öğrenciler alınacak. TSK’ya yönelik bir üniversite kuruldu, Milli Savunma Üniversitesi. Biz Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi kurduk. Bu sene de öğrenciler alacağız. 500’e yakın subay yetiştireceğiz, 3 bin astsubay alımı yapacağız . 1 Ocak 2017 ‘den itibarende bu öğrenciler subay ve astsubay olmak için öğrenime başlayacak. Şimdi biz bunları lise ve üniversite mezunlarından alacağız. Her kesimden, toplumun içerisinde yetişmiş, mahallede yetişmiş, sivil toplumda yetişmiş lise mezunu olmuş, üniversite mezunu olmuş alıyorsunuz. Bunun zihnini artık formatlayamazsınız. İlkokuldan sonra, ortaokuldan sonra alınanları formatlıyorlardı. Artık bunlar ortadan kalkıyor.

Sahil Güvenlik Komutanlığı subay ve astsubay alımı ilanı henüz yayınlanmadı. İlan yayınlandığında www.iskur.web.tr üzerinde detaylı bilgiye ulaşabilir ve başvuru detaylarını öğrenebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken sosyal ağlardan bizleri takip etmek. Ayrıca kurumca yayınlanan ilanlara Sahil Güvenlik Komutanlığı iş olanakları sayfasından ulaşabilirsiniz.


DİĞER SUBAY VE ASTSUBAY ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, subay ve astsubay alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan subay ve astsubay alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle