Samsun’da Yaz Oyunları İçin 400 Personel Alımı Yapılacak !

Samsun yaz oyunları personel alımı

23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları daha önce alınan bir karar ile Türkiye’de yapılacağı açıklanmıştı. 2017 İşitme Engelliler Olimpiyat (Deaflympics) Oyunları’nın yapılacağı Samsun ilimizde tüm hazırlıklar hızla sürüyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı, 2017 yılında yapılacak olan İşitme Engelliler Olimpiyatları için Samsun Büyükşehir Belediyesi ile beraber hazırlıkların tamamlanması için çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında çok sayıda personel ve eleman ihtiyacı da doğmuş durumda. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan duyuruya göre olimpiyatlar kapsamında 400 personel alımı gerçekleştirilecek. İlana dair başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri gibi bilgilere haberimiz devamından ulaşabilirsiniz.

Samsun 23. Yaz Deaflympics Oyunları Personel Alımı İlanı

23 Haziran 2016 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan karar aşağıdadır.

Samsun 23. Yaz Deaflympics Oyunları organizasyonunda görev alacak genel koordinatör ve diğer personele ödenecek ücret ile çalıştırılabilecek personel sayısının üst sınırının belirlenmesine dair ekli Kararın yürürlüğe konulması; Gençlik ve Spor Bakanlığının 14/4/2016 tarihli ve 553 sayılı yazısı üzerine, 21/5/1986 tarihli ve 3289 sayılı Kanunun 8 inci maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 6/6/2016 tarihinde kararlaştırılmıştır.

  • MADDE 1- (1) Samsun 23. Yaz Deaflympics Oyunları organizasyonunun süresini aşmamak kaydıyla, özel hukuk hükümlerine göre yerli ve yabancı, tam veya yarı zamanlı en fazla 400 personel çalıştırılabilir.
  • MADDE 2– (1) Bu organizasyonda görevlendirilecek; genel koordinatöre 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamındaki sözleşmeli personel tavan ücretinin en fazla beş katı, diğer personele en fazla iki katı sözleşme tutarı üzerinden ücret ödenebilir.
  • MADDE 3– (1) Genel koordinatörün görev süresi, organizasyon tarihinden bir yıl öncesinden başlar ve organizasyonun bitim tarihinden sonraki altı aylık tasfiye süreci sonuna kadar devam eder.

Organizasyonda görevlendirilen diğer yerli ve yabancı personelin; organizasyon tarihinden bir yıl öncesinden başlatılmak üzere; %10’u ilk üç ayda, %10’u ikinci üç ayda, %80’i ise sonraki altı ayda göreve başlatılır ve organizasyonun sona erdiği tarihe kadar çalıştırılabilir. Sözleşmeli personelin %20’si, organizasyonun bitiminden sonraki altı aylık sürede tasfiye işlemlerinde çalışmaya devam edebilir. Bu Karara aykırı olmamak kaydıyla çalıştırılacak personelin sözleşme esasları ve ücretleri ile görev süreleri Samsun 23. Yaz Deaflympics Oyunları Hazırlık ve Düzenleme Kurulu tarafından belirlenir.

  • MADDE 4- (1) Sayıştaym görüşü alman bu Karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
  • MADDE 5– (1) Bu Karar hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Samsun 23. Yaz Engelli Oyunları için iş başvurusu formu henüz yayımlanmadı. Yayınlandığı vakit yine www.iskur.web.tr üzerinden ilan edilecektir. Gelişmeleri takip etmek için sosyal ağlardan bizleri takip edebilirsiniz. Samsun Belediyesi İş İlanlarına Ulaşmak İçin TIKLAYIN


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle