SGK 34 personel alımı yapıyor

SGK personel alımı ilanı

Sosyal Güvenlik Kurumu ya da bilinen kısa adı ile SGK yayınlamış olduğu iş ilanı kapsamında personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı.  İlan kapsamında 34 personel alımı yapılacaktır. İlan kapsamında yerel proje asistanı, çocuk gelişimi uzmanı, idari işler uzmanı, yerel destek ekibi lideri, merkez proje asistanı, muhasebeci asistanı, kıdemli muhasebeci, insan kaynakları uzmanı, proje destek ekibi lider yardımcısı ve proje destek ekibi lideri alımı gerçekleştirecektir. Adaylar ilana 20 Mayıs 2019 mesai bitimine kadar başvuru yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri ile ilana dair diğer detaylı bilgiler yazımız devamındadır.

İçindekiler

 • SGK Personel Alımı İlanı 2019
 • Başvuru Şartları Nelerdir?
 • Başvurular Nasıl ve Nereden Yapılacaktır?

SGK Personel Alımı İlanı 2019

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği (AB) tarafından ortaklaşa finanse edilen “Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi” Destek Ekibinde görevlendirilmek üzere proje süresince tam zamanlı sözleşmeli personel istihdam edilecektir.

Proje ile, eğitimli çocuk bakıcılarını ve çocuk bakım sektörünü desteklemek suretiyle çocuk bakıcılığı mesleğini ve nitelikli kadın istihdamını artırmak ve ayrıca ebeveynler açısından eğitimli çocuk bakıcısıyla çalışma hususunda farkındalık oluşturmak amaçlanmaktadır. Bu doğrultuda 0 – 24 ay arası çocuğu olan çalışan annelere, kayıtlı ve eğitimli çocuk bakıcısı istihdam etmeleri halinde, çocuğu 36 aylık olana kadar, 32 aylık hibe desteği süresince teşvik sağlanacaktır.

Seçme sınavı sonucunda başarılı olan adaylar, Sosyal Güvenlik Kurumu’nda iş sözleşmesine istinaden istihdam edilecektir. Başarılı olan adaylar, 4857 Sayılı İş Kanunu kapsamında belirli süreli iş sözleşmesi ile istihdam edilecek olup, devlet memurluğu ile herhangi bir ilgileri bulunmayacaktır. İş sözleşmeleri azami 42 ay süreli (proje süresini aşmamak kaydıyla) olup, yenilenmesi ve/veya uzatılması söz konusu değildir. Ücret ve diğer haklarla ilgili bilgiler adaylarla sözlü sınav aşamasında paylaşılacaktır.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Seçme sınavına katılabilmek için aşağıdaki genel şartlar aranır:

 • Başvurulacak pozisyonlar için “Aranan Asgari Nitelikler” kısmında belirtilen nitelikleri taşıyor olmak ve bu durumlarını ispatlar belgeleri başvuru evraklarıyla birlikte teslim etmek,
 • Güvenlik soruşturması engeli bulunmamak (Ön başvuru için beyan yeterlidir. Kurum ilave bilgi isteme ve araştırma yapma hakkını saklı tutmaktadır.),
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak (Ön başvuru için beyan yeterlidir. Kurum ilave bilgi isteme ve araştırma yapma hakkını saklı tutmaktadır.),
 • Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış veya askerlikten muaf olmak,
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı bulunmamak (Ön başvuru için beyan yeterlidir. Kurum ilave bilgi isteme ve araştırma yapma hakkını saklı tutmaktadır.),
 • Yurt içi/yurt dışı seyahat engeli bulunmamak (Ön başvuru için beyan yeterlidir. Kurum ilave bilgi isteme ve araştırma yapma hakkını saklı tutmaktadır.),
 • Kurum tarafından yürütülen bir AB Projesinde hali hazırda çalışmıyor olmak,
 • Kurum tarafından yürütülmüş bir AB Projesinde daha önce çalışılmış olunması halinde, iş sözleşmesi idarece feshedilmemiş olmak.

Başvurular Nasıl ve Nereden Yapılacaktır?

Sosyal Güvenlik Kurumu internet adresinden (www.sgk.gov.tr) temin edilecek Başvuru Formu (Job Application Form), Başvuru Dilekçesi, Sağlık Beyanı, Adli Sicil Beyanı1 ve aşağıda sayılan diğer belgeler, elden veya posta yoluyla aşağıda yer alan adrese teslim edilecektir:

“Sosyal Güvenlik Kurumu B Blok Z-10 Numaralı Oda Ziyabey Cad., No:6, Çankaya, 06520, Ankara”

İstenilen belgeler, kapalı zarf içerisinde sunulmalı ve zarfın üzerinde mutlaka aşağıdaki bilgiler yer almalıdır:

 • Adayın adı, soyadı ve TC Kimlik Numarası;
 • Tercih sırası belirtilecek şekilde başvurduğu pozisyon veya pozisyonlar (Ör: 1-Merkez Proje Asistanı, 2- Ankara İdari İşler Uzmanı)
 • “T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Daire Başkanlığı Sözleşmeli Personel Seçme Sınavı” ibaresi. En fazla iki adet pozisyona başvuru yapılabilecektir.

Örneğin, bir aday Ankara Merkez Proje Asistanı ve Ankara İdari İşler Uzmanı pozisyonlarına başvuru yaptığında başvuru hakkı dolacaktır. Aynı şekilde, İstanbul İdari İşler Uzmanı ve Ankara Yerel Proje Asistanı pozisyonlarına başvuru halinde de başvuru hakkı dolacaktır. İkiden fazla pozisyona başvuru yapan adayların, ilk iki tercihleri esas alınacak, diğerleri dikkate alınmayacaktır. Zarfın üzerinde yukarıda belirtilen bilgilerin bulunmaması adayın elenmesine neden olabilir.

Başvurular için son tarih 20 Mayıs 2019 Pazartesi günü mesai bitimi olarak belirlenmiştir. Posta yoluyla yapılacak başvurularda postadaki gecikmeler ve diğer sebeplerle bu tarihten ve saatten sonra başvuranların başvuruları dikkate alınmayacaktır. (Taahhütlü veya kargo ile gönderimlerde gönderim tarihi esas alınır.) İşe alım sürecine ilişkin sorular son başvuru tarihinden en az 7 gün öncesine kadar [email protected] eposta adresine iletilmedir. Yalnızca bu ilan metninde açıkça ifade edilmeyen hususlara ilişkin sorular yanıtlanacak olup, her türlü yanıt sıkça sorulan sorular şeklinde olarak verilecek ve verilen cevaplar son başvuru tarihinden en az 5 gün öncesine kadar www.sgk.gov.tr adresinde yayınlanacaktır. Sözlü ön görüşme talepleri (yüz yüze ya da telefon aracılığı ile) kabul edilmeyecektir. Kısa listeler pozisyon bazında ilan edilecek olup, üst sıradaki tercihinden kısa listeye giren aday, diğer tercihlerinde yeterli puan almış olsa dahi kısa listeye dahil edilmeyecektir.

Bu yazımızda SGK personel alımı hakkında detaylı bilgiler paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca kurumca yayınlanan tüm ilanlara SGK iş ilanları sayfasından ulaşabilirsiniz.

Detaylı İlan PDF için Tıklayınız..


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle