THY Pilot Alımı Başvuru Formu ve Şartları

Türk Hava Yolları’nın Barcelona’daki ofisi tarafından yapılan yazılı açıklamada 2015 yılı içerisinde 600 pilot alımı yapılacağı açıklandı. Her geçen gün büyüme hedeflerini genişleten bunun doğrultusunda Euroleague, futbol takımları ve en son da Şampiyonlar Ligi’ne sponsor olan, reklamlarında dünyaca ünlü yıldızları oynatan THY 600 pilot alımı için başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihlerine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

İçindekiler

  • THY 600 PİLOT ALIMI 2016
  • THT PİLOT ALIMI BAŞVURU FORMU VE ŞARTLARI

THY 600 PİLOT ALIMI 2016

Pilot alımıyla ilgili yapılacak roadshow’lardan birinin 26-27 Mart tarihlerinde Madrid’te gerçekleştirileceği belirtilirken, 264 uçaklı (yolcu ve kargo) hava filosu bulunan THY’nin “yetenekli pilotları” bünyesine dahil etmek istediği ifade edildi.

Mevcut durumda THY’de 4 bin 14 pilotun görev yaptığı ve bunlardan 70’inin İspanyol olduğunu kaydedilirken, THY’nın İspanya’ya yaptığı uçuşların artacağına dikkat çekildi. Mevcut durumda Barcelona’dan İstanbul’a haftada 21 uçuş olduğu ancak 25 Mayıs tarihinde bunun 28’e çıkarılacağı ifade edilirken, Malaga’dan İstanbul’a olan haftalık 7 uçuşun da yaz döneminde 10’a yükseltileceği bildirildi. THY, 2015 yılı için İspanya’ya yapılan seferlerinde taşıyacağı toplam yolcu sayısını 1 milyona çıkartmayı hedeflediğini kaydetti.

THT PİLOT ALIMI BAŞVURU FORMU VE ŞARTLARI

Türk Hava Yolları pilot alımı kaptan, 2. Pilot, 2. Pilot adayı ve SFI olmak üzere 4 gurupta gerçekleştirilir. Adaylar başvurularını www.thy.com ‘da yayınlanacak olan ilan üzerinden gerçekleştirecekler. Yabancı dil bilgisine ve temel gerekliliklere sahip adaylar arasından ilgili mesleki testleri ve mülakatları başarıyla tamamlayanlar Türk Hava Yolları ailesinde istihdam edilir.

THY pilot alımı başvuru formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri ile ilgili merak ettiklerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.

 


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle