Türk Hava Yolları (THY) 4 Bin Lira Maaş İle Kabin Memuru Alımı Yapıyor !

Türk Hava Yolları (THY), ülkemizin en büyük havayolu şirketi olmasının yanında, aynı zamanda dünyanın da en büyük şirketlerinden bir tanesi konumunda bulunuyor. Filolarını her sene büyüten THY, 2016 yılında 40 yeni uçak ile takviye yapacaklarını açıkladı. Tabi bunun yanında yeni personel alımı da gerçekleştirilecek. Türk Hava Yolları (THY), minimum 4 bin TL maaş ile 2016 yılında çok sayıda kabin memuru alımı ve pilot alımı gerçekleştireceğini açıkladı. THY kabin memuru alımı ilanına dair başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri gibi ilan detaylarına haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

İçindekiler

 • Türk Hava Yolları ( THY ) Kabin Memuru Alımı İlanı
 • THY Kabin Memuru Alımı Başvuru Şartları
 • THY Kabin Memuru Alımı Başvuru Formu
 • THY Kabin Memuru Maaşları Ne Kadar?

Türk Hava Yolları ( THY ) Kabin Memuru Alımı İlanı

Yazımızın devamında bahsettiğimiz THY kabin memuru alımı başvuru şartları sağlandığı ve işe alım süreci olumlu sonuçlandığı zaman işe başlayan kabin ekiplerine yaklaşık 2 aylık bir eğitim programı uygulanacak. Bu eğitim sürecinde kabin memurları hem teorik hem de uygulamalı eğitime tabi tutulacaklar. Daha sonra ise sahaya atanacak ve birer THY çalışanı olacaklar. İşte THY kabin memuru alımı ilanı detayları ..

Dünya’da en fazla ülkeye uçan ve üst üste 5. kez Avrupa’nın en iyi havayolu seçilen Ortaklığımızın büyüme sürecinde Kabin Memuru olarak yer almak isteyen iletişim becerisi yüksek, ekip çalışmasına yatkın, dinamik ve güler yüzlü bayan çalışma arkadaşları arıyoruz.

THY Kabin Memuru Alımı Başvuru Şartları

Türk Hava Yolları (THY) kabin memuru alımı için başvuru yapacak adaylardan aşağıda bulunan şartları aramaktadır.

 • T.C. vatandaşı olmak
 • 01/01/1986 ile 31/12/1995 tarihleri arasında doğmuş olmak
 • En az lise mezunu olmak (Yurtdışındaki okullardan alınan lise diplomaları için denklik belgesi ibrazı gerekmektedir.)
 • İyi derecede İngilizce bilmek (İkinci yabancı dil tercih sebebidir.)
 • Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak

Adaylarda Aranan Sağlık ve Fiziki Şartlar Nelerdir?

Başvuru yapacak bayan adaylardan aşağıda bulunan sağlıksal ve fiziki ( boy – kilo gibi ) başvuru şartları aranmaktadır. Adayların başvuru esnasında bu şartları sağlayıp, sağlamadıkları dikkatlice kontrol edilmeli ve öyle başvuru işlemleri gerçekleştirilmelidir.

 • 160-180 cm. arası boya sahip olmak (Boy-kilo orantılı olmalıdır.)*
 • Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Seçme süreçlerinde başarılı olan adaylarımızdan işe başlama aşamasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları ve raporlarını THY A.O. Sağlık Müdürlüğü işyeri hekimlerine onaylatmaları gerekmektedir.)
 • THY A.O. Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing, yara izi vb. bulunmamak
 • Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak

NOT : Boy-kilo ölçümleri, THY A.O. veya THY A.O.’nun belirleyeceği kurum/kuruluş tarafından yapılacaktır.

THY Kabin Memuru Alımı Başvuru Formu

Yukarıdaki şartları taşıyan bayan adayların, ilana THY A.O. resmi web sitesi THY üzerinden başvurmaları gerekmektedir. Yalnızca bu adresten yapılan başvurular geçerlidir. Başvuru formuna aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.Bunun dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir. Adaylar, aşağıdaki linkte yer alan başvuru formunu eksiksiz olarak tamamlayıp onayladıktan sonra THY A.O. tarafından süreçlere katılmak üzere davet edilecektir.

THY Kabin Memuru Alımı Başvuru Formunu Doldurmak İçin TIKLAYIN

Daha önceki Kabin Memuru alım süreçlerimizde boy ölçümü aşamasında elenen,
Geçmiş yıllarda Kabin Memuru alım süreçlerimizin son 6 ay içerisinde mülakatta elenen ve/veya süreci olumlu sonuçlanıp eğitim aşamasını tamamlamayan,
THY A.O.’dan herhangi bir sebeple iş sözleşmesinin feshi yoluyla ilişiği kesilen, adaylar ilanımıza başvuru yapamayacaklardır.

THY Kabin Memuru Maaşları Ne Kadar?

2016 yılında alınacak olan kabin memurları 113 ülke ve 290 şehirde keyifli bir iş ortamına kavuşacaklar. Kabin memurları işe ilk girişten itibaren brüt 4 bin lira maaş almaya başlayacaklar. Bu miktar ikramiyeler ile beraber 5 bin liraya kadar çıkacak. Çalışma süreleri ve deneyim yılları arttıkça da maaşlarına zam uygulanacak. Vatandaşların Türk Hava Yolları’nda çalışmak istemesinin en önemli sebepleri arasında da bu maaş olanakları olarak gösteriliyor.

Hostes Olmanın Zorluklarını ve Hosteslik Hakkında Detaylı Bilgiye BURADAN ulaşabilirsiniz.

Bu haberimizde THY bayan kabin memuru alımı ilanı hakkında başvuru tarihleri, başvuru şartları, kabin memuru alımı ne zaman olacak ve başvuru formu gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun yada görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.

 

 

 


DİĞER KABİN MEMURU ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, kabin memuru alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan kabin memuru alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle