Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) 42 Bin 938 Personel Alımı Yapacak

Türk Silahlı Kuvvetleri, geçtiğimiz yıllarda çok sayıda personelini FETÖ ve benzeri terör unsurları ile ilişkisi olmasından dolayı ihraç etmişti. Bu sebepten de TSK bünyesinde çok sayıda personel açığı oluşmuştur. Türk Silahlı Kuvvetleri bu personel açığını kapatmak için çalışmalarına hız verdi ve 2018 yılı içerisinde tamı tamına 42 bin 938 personel alımı yapacak. Bu kapsamda 3 bin 755 subay alımı, 5 bin 375 astsubay alımı, 13 bin 213 uzman erbaş alımı, 20 bin 595 sözleşmeli er alımı yapılacak. Alımlar da yıl içerisinde gerçekleştirilecek ve tüm detaylar www.iskur.web.tr adresimiz üzerinde yer alacak. Bu ilanları kaçırmamak ve anında başvuru yapmak için sosyal ağlardan bizleri takip edebilirsiniz. İşte TSK tarafından yapılan açıklamaların tamamı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) 42 Bin 938 Personel Alımı İlanı 2018

15 Temmuz kalkışmasının ardından FETÖ ile bağı tespit edilen 8 bin 568 personel TSK’dan ihraç edildi. FETÖ ile mücadele kapsamında oluşan bu açığın kapatılması için Milli Savunma Bakanlığı tarafından çalışma başlatıldı. Bu kapsamda bin 763 subay, 4 bin 135 astsubay, 3 bin 698 uzman erbaş, 6 bin 162 sözleşmeli erbaş ve er, 92’si de memur toplam 15 bin 850 personel temini gerçekleştirildi.

42 Bin 938 Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Muvazzaf ve sözleşmeli alım kapsamında yapılan personel temin faaliyetleri, 2018 yılında da artarak devam edecek. TSK’ya 2018 yılında toplam 42 bin 938 personel temini planlanıyor. Personel temin faaliyetleri kapsamında yeni yılda 3 bin 755 subay, 5 bin 375 astsubay, 13 bin 213 uzman erbaş ve 20 bin 595 sözleşmeli er ve erbaş alımı yapılması planlanıyor. Başvurular ve yerleştirmeler 2018 yılı geneline dağıtılarak yapılacak.

Harp Akademilerine Olan İlgi Arttı

Darbe girişiminin ardından Harp Akademileri de kapatılarak öğrenciler eşdeğeri okullara yerleştirilmişti. Milli Savunma Üniversitesi’nin kurulmasıyla yeniden yapılandırılan TSK Eğitim sistemine öğrenci temini faaliyetleri de devam ediyor. 2017 yılında Harp okullarına müracaat eden öğrenci sayısı, önceki yıllara göre 4 kat artışla 231 bin olarak kaydedildi. 8 Aralık 2017 tarihi itibariyle de Harp Okulları ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde 3 bin 984, Astsubay Meslek Yüksek Okullarında 2 bin 341, toplamda 6 bin 325 askeri öğrenci öğrenim görüyor.

Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

Yine aynı gerekçelerle hayatını kaybeden güvenlik korucuları da dahil olmak üzere kamu görevlilerinin çocuklarının da askerlikten muaf sayılacağı hüküm altına alındı. Silah altındaki şehit yakınları, “birlik komutanlıklarına dilekçeyle başvuruda bulunarak” erken terhis olabilecek. Buna imkan tanıyan düzenlemeye ilişkin şu ana kadar herhangi bir başvuru yapılmadığı öğrenildi.

Bu yazımızda Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yıl içerisinde gerçekleştirilecek olan 42 bin 938 personel alımı ilanına dair detaylı bilgiler paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER TSK HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, tsk konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan tsk duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle