Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Personel Alımı Yapıyor

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı yani bilinen kısa ismi ile TPAO yayınlamış olduğu ilan ile çok sayıda personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı. TPAO personel alımı ilanı kapsamında 6 petrol ve doğalgaz mühendisi alımı, 9 jeoloji mühendisi alımı ve 1 uzman yardımcısı alımı gerçekleştirecektir. Adayların KPSS sınavından KPSSP93 puan türünden en az 60 almış olmaları gerekmektedir. Adaylar ilana 23 Aralık 2016 tarihi mesai bitimine kadar iş başvurusu yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri hakkında detaylı bilgi haberimiz devamında yer almaktadır.

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) 16 Personel Alımı İlanı 2016

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki İl/Hizmet Merkezlerinden veya www.iskur.gov.tr İnternet adresi üzerinden başvuru yapabilirler. Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır. – Taleplerde 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) sonuçları geçerli olup, 2016 KPSSP3 60 puanı olan adayların başvuruları kabul edilecektir. Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir

Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının üç katını geçmeyecek şekilde isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir. Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla iş gücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir. Merkezi sınav kapsamında müracaat eden adaylar içerisinden en yüksek puan alandan başlamak üzere talep sayısının üç katı olacak şekilde düzenlenecek nihai listede yer alan kişilerin isim ve adresleri, işçi talebinde bulunan kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. İş yerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici iş gücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.

Petrol ve Doğalgaz Mühendisi Alımı

Talebe başvuru yapacak adaylar petrol ve doğalgaz mühendisi olarak çalıştırılacaklardır. Adayların petrol ve doğalgaz sektöründe ( petrokimya, rafinaj ve petrol ürünleri pazarlama işleri hariç) mesleği ile ilgili en az 4 sene tecrübeli olduklarını hizmet dökümü ile belgelendirmek durumundadırlar. İlan için brüt ücret 6.886.37 TL olarak belirlenmiştir. Batman ve Adıyaman bölge müdürlüklerinde çalışanlara ilave 2.650.50 TL bölge tazminatı verilecektir. Adaylarda aranan diğer şartlar aşağıda belirtilmiştir.

 • Seyahat engelli ve arazi çalışmasına mani hali bulunmamak
 • B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ( tercih sebebi )
 • Microsoft Office uygulamalarını iyi derecede kullanabilmek ( tercih sebebi )
 • Erkek adayların askerliği yapmış, tecilli veya muaf olması gerekmektedir.
Genel Birim Adı Genel Bölüm Adı Öğrenim Seviyesi
Mühendislik Fakültesi Deniz Bilimleri Fakültesi Tekstil Tekn.ve Tasarımı Fakültesi Petrol Mühendisliği Lisans
Mühendislik Fakültesi Deniz Bilimleri Fakültesi Tekstil Tekn.ve Tasarımı Fakültesi Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Lisans

Çalışma Adresi : ANKARA, ADIYAMAN, BATMAN, LÜLEBURGAZ/KIRKLARELİ

Jeoloji Mühendisi Alımı

Talebe başvuru yapacak adaylar jeoloji mühendisi olarak çalıştırılacaktır. Adaylar petrol ve doğalgaz sektöründe (petrokimya, rafinaj ve petrol ürünleri pazarlama işleri hariç) mesleği ile ilgili en az 1 senelik tecrübeli olduklarını hizmet belgesi ile belgelendirmek durumundadır. Adayların seyahat engelinin veya arazide çalışmasına mani bir durumunun bulunmaması gerekmektedir.İlan için brüt ücret 6.886.37 TL olarak belirlenmiştir. Batman ve Adıyaman bölge müdürlüklerinde çalışanlara ilave 2.650.50 TL bölge tazminatı verilecektir. Ayrıca aşağı vermiş olduğumuz maddeler tercih sebebidir.

 • B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak
 • Microsoft Office uygulamalarını iyi derecede kullanabilmek
 • Erkek adaylar için askerliğini yapmış tecilli veya muaf olmak
Genel Birim Adı Genel Bölüm Adı Öğrenim Seviyesi
Mühendislik Fakültesi Deniz Bilimleri Fakültesi Tekstil Tekn.ve Tasarımı Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Lisans

Çalışma Adresi : ANKARA, ADIYAMAN, BATMAN, LÜLEBURGAZ/KIRKLARELİ

Jeoloji Mühendisi Alımı

Talebe başvuru yapacak adaylar jeoloji mühendisi olarak çalıştırılacaktır. Adaylar petrol ve doğalgaz sektöründe (petrokimya, rafinaj ve petrol ürünleri pazarlama işleri hariç) mesleği ile ilgili en az 1 senelik tecrübeli olduklarını hizmet belgesi ile belgelendirmek durumundadır. Adayların seyahat engelinin veya arazide çalışmasına mani bir durumunun bulunmaması gerekmektedir.Adayların ayrıca son 3 sene içerisinde yapılmış olan İngilizce ve yabancı dil sınavı YDS’den 90 ve üstü veya TOEFL Based testinden en az 108 almış olmaları gerekmektedir. İlan için brüt ücret 6.886.37 TL olarak belirlenmiştir. Batman ve Adıyaman bölge müdürlüklerinde çalışanlara ilave 2.650.50 TL bölge tazminatı verilecektir. Ayrıca aşağı vermiş olduğumuz maddeler tercih sebebidir.

 • B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak
 • Microsoft Office uygulamalarını iyi derecede kullanabilmek
 • Erkek adaylar için askerliğini yapmış tecilli veya muaf olmak
Genel Birim Adı Genel Bölüm Adı Öğrenim Seviyesi
Mühendislik Fakültesi Deniz Bilimleri Fakültesi Tekstil Tekn.ve Tasarımı Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Lisans

Çalışma Adresi : ANKARA, ADIYAMAN, BATMAN, LÜLEBURGAZ/KIRKLARELİ

Uzman Yardımcısı Alımı

Talebe başvuru yapacak adaylar jeoloji mühendisi olarak çalıştırılacaktır. Adaylar petrol ve doğalgaz sektöründe (petrokimya, rafinaj ve petrol ürünleri pazarlama işleri hariç) mesleği ile ilgili en az 1 senelik tecrübeli olduklarını hizmet belgesi ile belgelendirmek durumundadır. Adayların seyahat engelinin veya arazide çalışmasına mani bir durumunun bulunmaması gerekmektedir.Adayların ayrıca son 3 sene içerisinde yapılmış olan İngilizce ve yabancı dil sınavı YDS’den 70 ve üstü veya TOEFL Based testinden en az 84 almış olmaları gerekmektedir. İlan için brüt ücret 6.655.38 TL olarak belirlenmiştir. Batman ve Adıyaman bölge müdürlüklerinde çalışanlara ilave 2.650.50 TL bölge tazminatı verilecektir. Ayrıca aşağı vermiş olduğumuz maddeler tercih sebebidir.

 • B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak
 • Microsoft Office uygulamalarını iyi derecede kullanabilmek
 • Erkek adaylar için askerliğini yapmış tecilli veya muaf olmak
Genel Birim Adı Genel Bölüm Adı Öğrenim Seviyesi
İktisat, İşletme, İİBF, Siyasal Bilgiler,Sosyal Bilimler Fakülteleri İktisat Lisans

Çalışma Adresi : ANKARA, ADIYAMAN, BATMAN, LÜLEBURGAZ/KIRKLARELİ

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı yani TPAO tarafından yayınlanan personel alımı ilanı hakkında başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz. Ayrıca kurum tarafından yayınlanmış olan bütün ilanlara TPAO İş İlanları sayfasından ulaşabilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle