Vakıflar Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Vakıflar Genel Müdürlüğü yayınlamış olduğu iş ilanı ile sözleşmeli personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Vakıflar Genel Müdürlüğü ilan kapsamında 6 mimar ve 6 mühendis alımı gerçekleştirecektir. Adaylar ilana 11 Eylül 2017 ile 22 Eylül 2017 tarihleri arasında İnternet üzerinden başvuru yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri gibi detaylı ilan bilgilerine haberimiz devamından ulaşabilirsiniz.

İçindekiler

  • Vakıflar Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2017
  • Vakıflar Genel Müdürlüğü Personel Alımı Başvurusu

Vakıflar Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2017

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) fıkrası kapsamında, 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre istihdam edilmek üzere, ayrıntıları aşağıda belirtilen 6 Mimar ve 6 Mühendis (İnşaat) alınacaktır. Adaylarda aranan başvuru şartları aşağıda verilmiştir.

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşımak.
  • Sağlık durumu iklim değişikliklerine ve her çeşit yolculuk şartlarına elverişli olmak,
  • ÖSYM tarafından 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak,
  • Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış veya tecilli olmak.
  • Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.

ÖZEL ŞARTLAR:

En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin ilgili bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak,

UNVANI ATAMA YAPILACAK BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ KONTENJAN

ADEDİ

MİMAR BİTLİS 2
ERZURUM 2
ŞANLIURFA 2
MÜHENDİS (İnşaat) BİTLİS 2
ERZURUM 2
ŞANLIURFA 2

Vakıflar Genel Müdürlüğü Personel Alımı Başvurusu

Başvurular, 11/09/201722/09/2017 tarihleri arasında Genel Müdürlüğünün internet sitesinde (www.vgm.gov.tr) yayınlanacak “Başvuru Formu” doldurulmak suretiyle elektronik ortamda yapılacaktır. Adayların fotoğraflarını ve diplomalarını elektronik ortamda taratıp başvuru formuna eklemeleri zorunludur.

Sadece internetten yapılan başvurular geçerli olup, ilanda belirtilen şartları taşımayan başvurular ile elden veya posta yoluyla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Elektronik ortamda meydana gelebilecek aksaklıklardan dolayı, adayların başvurularını son güne bırakmamaları gerekmektedir. Adaylar, başvuru sırasında sadece bir birimi tercih edebilecektir. Birden fazla birimi tercih eden adayların başvurusu kabul edilmeyecektir. Adayların eşit puana sahip olmaları durumunda, diploma tarihi itibariyle daha önce mezun olmuş olana, bunun da aynı olması halinde yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.

Yedek listede yer alan adayların hakları, sonuçların ilan tarihini takip eden 6 ay için geçerli olup, daha sonraki alımlar için müktesep hak teşkil etmez. Sözleşmeli olarak istihdam edilecek personelin bu ilanda ve ilgili mevzuatta belirtilen şartları taşımadığının tespiti halinde, başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. Ayrıca başvuru şartlarını taşımadığı daha sonradan tespit edilenlerin sözleşmeleri tazminatsız ve bildirimsiz feshedilecektir. İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır.

Gerçeğe aykırı belge verdiği veya beyanda bulunduğu tespit edilenler hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacak, haklarında yasal işlem yapılarak, atamaları yapılmış ise iptal edilecek ve Genel Müdürlük tarafından kendilerine bir ücret ödenmiş ise yasal faizi ile birlikte tahsil edilecektir. İşe alınacak adaylar, yerleştirme sonuçlarının kendilerine duyurulduğu tarihten itibaren işe başlamak için istenecek belgeleri tamamlayarak, belirlenecek süre içerisinde Genel Müdürlük İnsan Kaynakları Daire Başkanlığına teslim edeceklerdir.

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 2’nci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında, yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın, 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP3 puan türüne göre en yüksek puana sahip adaydan başlamak üzere sıralama yapılır. Eler unvan ve atama yapılacak birim için kontenjan adedinin 2 katı kadar yedek liste belirlenecektir. Yerleştirme sonuçları, Genel Müdürlüğün internet sitesinde (www.vgm.gov.tr) duyurulacak olup, ayrıca kişilerin adreslerine posta ile tebligat yapılmayacaktır.

İLETİŞİM ADRESİ:

Vakıflar Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Milli Müdafaa Cad. No:20 Kızılay/ANKARA www.vgm.gov.tr

0(312)415 5461 ve 0(312)41551 03

Bu yazımızda Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan personel alımı ilanı hakkında başvuru formu, tarihleri ve şartları hakkında detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca müdürlük tarafından yayınlanan tüm ilanlara Vakıflar Genel Müdürlüğü iş başvurusu sayfasından ulaşabilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle