Çalışan Anneye 1000 Lira Bakıcı Parası Başvuru Sayfası

çalışan anneye evde bakıcı parası başvurusu sayfası

Anneye 1000 lira bakıcı parası yardımı hakkında daha önce nedir, başvuru şartları nelerdir detaylı olarak BURADAKİ  yazımızda bahsetmiştik. Nihayet beklenen müjdeli haber geldi ve çalışan annelere bakıcı parası üç pilot il olan Antalya, Bursa ve İzmir’de hayata geçirildi. Zamanla tüm illerde gerçekleştirilmesi bekleniyor. Peki başvuru şartlarını yerine getiren çalışan annelere nereye, nasıl başvuru yapacaklar? Tüm detaylarıyla 1000 tl bakıcı parası başvurusu bu yazımızda sizlerle.

İçindekiler

  • ÇALIŞAN ANNEYE 1000 LİRA BAKICI PARASI BAŞVURUSU
  • ANNEYE ÇOCUK ( BAKICI ) PARASI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

ÇALIŞAN ANNEYE 1000 LİRA BAKICI PARASI BAŞVURUSU

Başvurular  Bursa ve İzmir’de 1.750 asıl ve 1.750 yedek üye ile Antalya’da 1.500 asıl ve 1.500 yedek üyeye ulaşıncaya kadar açık kalacak.  Daha sonra başvurular durdurularak deneme aşamasına geçilecek ve sözleşmeli bankalara belirtilen ücretler yatırılacak. Şu an için hangi bankaya yatırılacağı henüz açıklanan bir bilgi değil. Öncelikle başvuru yapabilmeniz için aşağıda bulunan başvuru şartlarını karşılıyor olmanız gerekmektedir.

  • Annenin başvuru anında hizmet akdine tabi işçi olarak sigortalı çalışıyor olması
  • Başvuru anında annenin 24 aylık veya daha küçük yaşta çocuğunun bulunması
  • Annenin en fazla asgari ücretin brüt tutarının iki katına kadar brüt gelir sahibi olması
  • Anne ve çocuk bakıcısı arasında birinci derece akrabalık ilişkisi olmaması
  • Annenin proje kapsamında çocuk bakıcısı olarak beyan edilmiş olmaması
  • Çocuk bakıcısının en az ilkokul mezunu olması
  • Annenin proje kapsamında başka birinin çocuğu için çocuk bakıcısı olarak beyan edilmemiş olması gerekiyor.
  • Anne ve bakıcı aynı ilde ikamet edecek ve Türk vatandaşı olacak.

ANNEYE ÇOCUK ( BAKICI ) PARASI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Daha sonra aşağıda bulunan başvuru formu‘nda yer alan T.C. kimlik numarası, Nüfus İl, Doğum yılı, Cilt Numarası ve resimde yer alan doğrulama kodu eksiksiz ve doğru olarak doldurulmalı. Ardından GİRİŞ butonuna basarak çalışan anneye bakıcı parası başvurusu için ilk aşamayı bitiriyoruz. Şayet bu şartları sağlıyorsanız ikinci aşamada sizden adres doğrulama talep edecektir. Başvuru şartlarını sağlamıyorsanız yukarıda kırmızı bir uyarı çıkacak ve çalışan anneye çocuk parası alma hakkınız olmadığını nedeniyle beraber belirtilecektir. Dördüncü aşamada annenin ön kayıt başvurusu yaptığı tarihindeki 4/a tescil kaydı sorgulanacak olup, 4/a tescil kaydının olmaması halinde, yine bir uyarı yansıyacaktır. Beşinci aşamada annenin “Prime Esas Kazanç (PEK)” bilgisi sorgulanacaktır. Aşamaları tek tek takip ederek ön kayıt başvuru işlemini bitiriyoruz. Şayet şartlara uymasa bile başvurusuna devam eden aday annelerin başvuruları ön kayıt yaptırmış olsalar dahi işleme alınmayacaktır. Bu sebepten dolayı eksiksiz ve doğru bilgiler vermeniz gerekmektedir.

NOT: Yukarıda bulunan anneye 1000 tl bakıcı parası başvuru formu tamamen www.sgk.gov.tr ve www.evdecocukbakimi.net/ tarafından oluşturulmuş olup. Sistemin www.iskur.web.tr ile herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır. Başvuru bilgileriniz yukarıdaki sitelere iletilmektedir.

Çalışan annelere bakıcı parası 1000 TL tutarında olup annelere, çocuk 3 yaşına gelene kadar her ay verilecektir. Şayet İş-KUR gibi bir kurumdan sertifikası olan bir bakıcı çalıştırılırsa bu para daha yüksek rakamlara çıkacaktır. Anneye çocuk parası başvurusu nasıl yapılır, anneye bakıcı parası ön kayıt işlemleri ile ilgili herhangi soru, sorun ve görüş için aşağıda bulunan yorum bölümünü kullanabilirsiniz.


DİĞER SGK HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, sgk konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan sgk duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle