Şifresiz Hizmet Dökümü Sorgulama

Sigortalı vatandaşlarımızın sigorta ve prim bilgilerinin bulunduğu belgeye hizmet dökümü demekteyiz. Çalışan her vatandaşın muhakkak çeşitli zamanlarda hizmet dökümü belgesi alması gerekmektedir. Çünkü bu sadece sigorta bilgilerinize ve bunun akabinde çeşitli bilgilere çok kolay bir şekilde erişim sağlayabiliyorsunuz. Peki hizmet dökümü nasıl sorgulanır?

Hizmet Dökümü Sorgulama

Hizmet dökümü sorgulama işlemi artık diğer çok sayıda işlem gibi İnternet üzerinden yani online olarak gerçekleştirilmektedir. Bu vesile ile kamu kurum ve kuruluşlarında uzun kuyruklar bekleyerek halledebildiğimiz işlemleri artık dakikalar içerisinde yapabilmekteyiz. Bu işlemlerden bir tanesi de hizmet dökümü belgesi alma işlemidir. Bildiğimiz üzere önceden yani eski sistemde sigortalılar Bağ-Kur yani 4b, SSK yani 4A ve Emekli Sandığı yani 4C olarak ayrılmaktaydı. Artık tüm bunlar tek çatı altında, SGK bünyesinde toplandı. Hizmet dökümünüzü de bu vesileyle tek çatı altında yapabilmekteyiz.

Sosyal Güvenlik Kurumu çatısı altında hizmet dökümü sorgulama işlemi önceleri ESGM bünyesinde verilmekteydi. Ancak artık bu işlem E-Devlet bünyesinde gerçekleştirilmektedir. Yani hizmet dökümü çıkartmak için E-Devlet kapısına aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıdan giriş yapmalısınız. Şayet hali hazırda bir şifre sahibi değilseniz de, size en yakın PTT şubesine giderek şifrenizi dakikalar içerisinde alabilirsiniz.

SGK Hizmet Dökümü Sorgulamak İçin TIKLAYIN

SGK hizmet dökümü bunun dışında şifresiz olarak da alınabilinmektedir. Ancak bunun için SGK il veya ilçe müdürlüklerine müracaat etmeniz gerekmektedir. Ancak bildiğiniz üzere müdürlükler oldukça kalabalıktır ve ufak bir işlem için bile saatlerce beklemek gerekebiliyor. Bu duruma düşmemek adına İnternet üzerinden kolaylıkla sorgulama yapmanızı önermekteyiz.

Ayrıca 4A, 4b ve 4C’liler için ayrı ayrı oluşturmuş olduğumuz aşağıdaki sayfaları da ziyaret edebilirsiniz.

  • SSK (4A) Hizmet Dökümü Almak İçin TIKLAYIN
  • Bağ-Kur (4B) Hizmet Dökümü Sorgulamak İçin TIKLAYIN
  • Emekli Sandığı (4C) Hizmet Dökümü Sorgulamak İçin TIKLAYIN

Hizmet dökümü belgesi ile primlerinizin yatırılıp yatırılmadığı, sigortanızın ne kadar süre hangi aylar içerisinde yatırıldığı, toplamda ne kadar sigortanızın yatırıldığı, emekliliğinize ne kadar kaldığını, prim gün sayınızı ve daha çok sayıda bilgiye erişebilirsiniz. Şayet yeni bir işe girdiyseniz, sigortanızın zamanında başlatılıp başlatılmadığını da kolaylıkla öğrenmeniz mümkün. Bu sebepten dolayı her çalışan muhakkak çeşitli zaman aralıklarında hizmet dökümü sorgulama yapmalıdır.

Bu yazımızda TC kimlik numarası ile şifresiz a4 hizmet dökümü sorgulama, indirme, ekranı, sicil no ile, E-Devlet şifresi olmadan ücretsiz nasıl sorgulanır detaylı olarak anlattık. Hizmet dökümü hakkında detaylı bilgilere yazımız devamından ulaşabilirsiniz.


DİĞER HİZMET DÖKÜMÜ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, hizmet dökümü konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan hizmet dökümü duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle